Перша в Україні електромаршрутка з безкоштовним Wi-Fi надійшла в експлуатацію Автор: lesya · Опубліковано: 25.09.2015 13:21 · Розділ: Авто-мото

Ймовірно, вже в недалекому майбутньому громадський транспорт в Україні стане іншим, сучасним і європейським. Першу новаторську маршрутку цими днями було запущено у Луцьку. Їздить вона на електриці, і коштує всього гривню п’ятдесят.

Перша в Україні електромаршрутка курсує маршрутом номер 2, і квитки на проїзд у цьому траспорті коштують значно дешевше, ніж у традиційних маршрутних таксі. В салоні екологічного транспорту для зручності пасажирів буде роздаватися безкоштовний 3G Wi-Fi на швидкості до семи мегабіт за секунду. Її вистачить, щоб слухати музику в потоковому режимі та навіть дивитися фільми в онлайні.

Розробкою маршрутки займалася група інженерів на чолі з В'ячеславом Полтавцем. Спеціалісти працювали над проектом більше року, і ось нарешті таки показали свій винахід. Створено удосконалену маршрутку на базі автомобіля «Богдан А092», і цими днями вона вийшла у свій перший рейс.

Перший український електроавтобус було виготовлено на базі підприємства-перевізника «Санрайз». Їздить маршрутка не так, як тролейбус, а як звичайний автобус, адже для руху їй не потрібне постійне під’єднання до мережі. В якості джерела живлення тут виступають ферум-літієві батареї, які, за твердженням розробників, повинні прослужити до десяти років. Повністю заряджені акумулятори дозволять подолати відстань у двісті п’ятдесят кілометрів, а на повне відновлення заряду знадобиться вісім годин – це якщо заряджати автомобіль від мережі з напругою в двісті двадцять вольт. Мережа з напругою в триста вісімдесят вольт дозволить зарядити акумулятор за п’ять годин.

Керувати електромаршруткою навіть легше, ніж звичайним дизелем, адже у ній немає коробки передач, а лише педаль гальма і газу. Натомість тут використовується варіатор, який нагадує автоматичну коробку передач.

Ще однією перевагою електроавтобуса є практично повна відсутність шуму під час їзди – він працює в декілька разів тихіше, ніж автобуси на двигунах внутрішнього згорання.

Щоправда, наразі розробники замовчують суму, в яку їм обійшовся проект. Та разом з тим вони відзначили, що перетворити стару маршрутку на електричну вийде вдвічі дешевше, ніж купити новий тролейбус. Правда, купівля нового «Богдана» все-таки обійшлася б дешевше.

У конструкторів великі плани. Наступний крок – модернізація новішої моделі міського транспорту. Це буде теж маршрутка «Богдан», але більша за розмірами.

Джерело: http://ain.ua/2015/09/25/605914

Інші новини розділу

 • Як зрозуміти, що вам потрібно на прийом до психотерапевта?

  Як зрозуміти, що вам потрібно на прийом до психотерапевта? · Jane Holiday · 10.07.2017 11:47

  У світі кількість людей, які відчувають зміни свого психічного здоров'я росте щорічно. Станом на 2017 рік ця кількість вимірюється мільйонами людей, які хоча б раз відчували на власному досвіді такі зміни. Багатьом важко усвідомити, для чого потрібен психотерапевт. У нормальних людей же є близькі та друзі, просто потрібно поговорити з ними та зібратися з силами й все пройде. А вся ця психотерапія - спосіб викачування грошей, раніше такого не було і ніяких депресій теж не було. Але якщо ж ви все-таки впевнені в своїх силах та здоров'ї та не бажаєте сидіти в черзі, щоб отримати довідку від лікаря, перейдіть за посиланням мед справка 086 у, та ознайомтеся з вигідними умовами її отримання в режимі «онлайн».


 • Топ сучасних винаходів для комфортного пересування

  Топ сучасних винаходів для комфортного пересування · Jane Holiday · 20.06.2017 14:15

  Сучасне людство бореться за екологію та навколишнє середовище, але в невпинному ритмі життя ходити пішки чи їздити на велосипеді не завжди актуально. До вашої уваги: чотири сучасних винаходи для комфортного пересування.


 • Найбільш популярні електромобілі в Україні

  Найбільш популярні електромобілі в Україні · Anastasia · 14.12.2016 22:54

  Останнім часом електромобілі на вітчизняному ринку стають все більш актуальними, оскільки вони не потребують палива, а їхні викиди не впливають на навколишнє середовище. Статистичні дані говорить, що у 2-й половині 2015 року продали 72 авто електричної тяги. Цього року за цей самий період було продано вже 192 автомобілі.


 • Майбутнє доріг

  Майбутнє доріг · Anastasia · 18.11.2016 19:34

  Нові технології проникають у всі сфери життя суспільства та держави. Розвитку інфраструктури завжди приділяють багато коштів і уваги, тому більшість провідних країн інвестує саме в багаторічні проекти. Саме так можна назвати якісні дороги масштаб, побудови яких викликає у звичного українця подив.


 • Шокуюча мода: уггі-сандалі, туфлі без каблука, захисні шкарпетки та інші неоднозначні речі

  Шокуюча мода: уггі-сандалі, туфлі без каблука, захисні шкарпетки та інші неоднозначні речі · Марина Левицкая · 01.11.2016 15:52

  Висока мода прекрасна тим, що навіть не намагається здаватися зрозумілою, як сучасне мистецтво. Але іноді дизайнери на повному серйозі видають дивні речі за модний тренд.