Археологи відшукали могилу Мони Лізи Автор: lesya · Опубліковано: 25.09.2015 11:07 · Розділ: Наука

Загадкова усмішка знаменитої Мони Лізи ось уже декілька століть поспіль зводить з розуму вчених з усього світу. Версій, хто б міг бути зображений на картині, існує безліч, а містичних історій, пов’язаних з полотном, ще більше.

Недавно вченим вдалося пролити трохи світла на таємницю смерті жінки, зображеної на картині. Археологи зірвали підлогу в колишній церкві флорентійського монастиря святої Урсули, і під цією підлогою виявили останки дванадцяти людей. Провівши низку аналізів, вчені виявили, що останки належать до тієї ж епохи, коли жила Ліза Герардіні, яка, за однією з версій, і стала музою знаменитого Леонардо. Її портрет, написаний майстром, є визнаним шедевром світового живопису.

Історія однієї з найвідоміших картин в історії людства – цікава та багатогранна. Вона оповита цілою купою легенд і таємниць, і щороку мільйони туристів відвідують Лувр, щоб на власні очі побачити посмішку Мона Лізи. Однак полотно привертає увагу не лише тих, хто цінує мистецтво, але й учених.

За однією з версій, на полотні зображена дружина купця Франческо дель Джокондо Ліза Герардіні. Історики припускають, що купець замовив написання портрета своєї дружини у знаменитого художника. А ще, як випливає з історичних джерел, Ліза була похована саме в церкві флорентійського монастиря святої Урсули.

Правда, у 1808 році Наполеон перетворив монастир на фабрику, яка займалася виробництвом тютюну. Однак могили під підлогою в каплиці залишилися недоторканими.

І ось недавно вчені розкрили ці могили, виявивши зітлілі рештки дванадцяти людей. Після аналізу виявилося, що одинадцять осіб, чиї останки було виявлено в каплиці, жили раніше, ніж Ліза, і лише останки однієї особи могли належати жінці, яка померла в шістнадцятому столітті.

Втім, останки збереглися погано: повністю уціліли тільки стегнова і велика гомілкова кістки, а знайти череп дослідникам так і не вдалося.

За словами історика Сільвано Вінчеті, який ініціював розкопки, поки що вчені зі стовідсотковою впевненістю не можуть сказати, що відкопані останки належать саме Моні Лізі, однак вірогідність цього дуже і дуже висока.

«Ми мріяли знайти череп і відтворити обличчя. Однак нас чекала невдача, нічого не поробиш», - розповів професор антропології Болонського університету Джорджо Группіоні.

Далі вчені розкрили родинний склеп Герардіні – тут були поховані діти Мони Лізи. Вчені хотіли провести аналізи ДНК, щоб зіставити їх з результатами відповідних тестів, отриманих після вивчення рештків з каплиці, однак тіла в результаті повені 1966 року дуже сильно постраждали, і вченим нічого не залишається, як хіба що надіятися на те, що в майбутньому з’являться нові методи аналізу, які дозволять дати точну відповідь на питання, чи належать останки, виявлені на території монастиря, знаменитій Моні Лізі.

Джерело: http://www.dni.ru/culture/2015/9/25/315917.html

Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.