М'ясо та шоколад руйнують нашу психіку Автор: lesya · Опубліковано: 24.09.2015 21:50 · Розділ: Наука

Коли у вас стрес чи поганий настрій, вчені радять з’їсти шматочок шоколаду. Він містить речовини, що сприяють ви киду ендорфінів – гормонів радості, від яких ми почуваємося набагато краще.

Та, виявляється, шоколад може бути небезпечним. І не тільки для фігури, точніше, для її стрункості, але й для нашої психіки. В результаті недавнього дослідження, проведеного іспанськими ученими, з’ясувалося, що шоколад може чинити дуже негативний вплив на наш психологічний стан.

До списку небезпечний продуктів, складеного співробітниками університету Лас-Пальмас-де-Гран-Канарія, потрапив не тільки шоколад. Виявляється, продуктів, що негативно впливають на нашу психіку та емоції, є набагато більше.

В експерименті учених взяло участь більше п’ятнадцяти тисяч осіб, тому його результати не можна назвати безпідставними.

В рамках свого дослідження вчені вели спостереження за раціоном харчування кожного піддослідного. І виявилося, що всі без винятку сорти м’яса і солодощі завдають непоправної шкоди психіці. Ті учасники експерименту, які полюбляли попоїсти м’яса і шоколаду, через деякий час підсідали на антидепресанти.

Надмірне споживання м'яса викликає депресію (фото з сайту feme.ua)
Надмірне споживання м'яса викликає депресію (фото з сайту feme.ua)

Клінічні спостереження тривали протягом десятиліття, і за цей час депресія розвилася у тисячі п’ятсот п’ятдесяти учасників.

Коли вчені почали з’ясовувати причину цього явища, вони помітили, що прихильники здорового раціону харчування, що має на увазі велике споживання овочів, фруктів, цільнозернових продуктів, горіхів, бобових, а також продуктів з високим вмістом кислот омега-3 і поліненасичених жирних кислот, були найменше схильні до виникнення депресії.

Шоколадом теж не варто захоплюватися (фото з сайту www.krasnoeibeloe.ru)
Шоколадом теж не варто захоплюватися (фото з сайту www.krasnoeibeloe.ru)

Ще вчені помітили, що позитивні зміни спостерігалися навіть при незначному зрушенні у бік здорової їжі.
Правда, чому так відбувається, іспанські дослідники так і не пояснили.

До речі, про шкоду м’яса, випічки та шоколаду вчені говорили й раніше. Однак інша група спеціалістів відзначила ще й негативний вплив кофеїну на нашу психіку. Крім того, не варто захоплюватися і консервами – вони перенасичують наш організм шлаками і токсинами, що в результаті призводить до поганого самопочуття та погіршення настрою.

Джерело: http://www.topnews.ru/news_id_82048.html

Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.