Віденський ярмарок сучасного мистецтва переїхав на нове місце Автор: lesya · Опубліковано: 24.09.2015 18:08 · Розділ: Культура

Міжнародний ярмарок сучасного мистецтва цими днями відкрився у Відні. Захід контролюється російськими підприємцями, і тепер він відкрився на новому місці і під новою назвою.

Донедавна виставка називалася VIENNAFAIR The New Contemporary. Це вельми різнобарвна, різнопланова та багатолика виставка-продаж, яка об’єднувала колекції з двадцяти п’яти країн світу, представлені в дев’яносто дев’яти галереях. Тепер захід проходитиме під назвою viennacontemporary щороку наприкінці вересня. Місце зустрічі – виставкова зала Marx Halle.

Ця споруда була збудована у сімдесятих роках дев’ятнадцятого століття з гігантських сталевих конструкцій. В ній австрійці уперше почали використовувати природнє освітлення у таких масштабах. Будівля, що з’явилася в районі Санкт-Маркс на сході міста, була частиною центрального скотного ринку і бійні австрійської столиці. Однак тепер вона стала модним і популярним офісним і комерційним центром, під дахом якого знайшли притулок і провідні австрійські ЗМІ, і найвідоміші інноваційні компанії.

За словами організаторів виставки, головна мета, яку вони перед собою ставлять, це перетворити Відень на те місце, де наприкінці вересня просто зобов'язані бути любителі мистецтва і колекціонери з усього світу.

Придбавши ярмарок три роки тому, російські бізнесмени Дмитро Аксьонов і його партнер Сергій Скатерщиков зробили акцент на сучасному мистецтві Центральної та Східної Європи, однак цим регіоном вирішили себе не обмежувати.

Традиційну дату проведення ярмарку довелося посунути через конкуренцію на ринку сучасного мистецтва, а разом з цим довелося змінити й місце проведення заходу. Тим не менше, контракт з Marx Halle підписано на кілька років, тож цінителі сучасного мистецтва і колекціонери знатимуть, куди приходити.

Цього року виставка поповниться двадцятьма п’ятьма новими галереями. Спеціальним гостем цього року стала Болгарія, а ще на виставці за традицією широко представлене віденське мистецтво, спонсороване відомством самого канцлера республіки.

Крім можливості оглянути унікальні експонати виставки, інсталяції та відеоарти, відвідувачі експозиції отримають можливість відвідати цікаві лекції, семінари та презентації.

В цілому, організатори дійства очікують не менше двох з половиною тисяч гостей, так, як було того року, незважаючи на кризу.


Інші новини розділу

 • Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей

  Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей · kseniya_www · 04.04.2017 15:01

  Сучасне суспільство дуже нав'язливо популяризує ідею про те, що людина практично всемогутнє створіння і для нього не існує, мабуть, ніяких кордонів. Така популяризація з одного боку здорово мотивує і надихає, але з іншого, викликає явний дисонанс між горезвісним «хочу» і «можу». Адже бажання людини, часом бувають дійсно глобальні, але можливості для досягнення цього, часто, більш ніж скромні. І немає якогось ефективного інструменту для допомоги в здійсненні задуманого.


 • Де читати про книжки

  Де читати про книжки · Anastasia · 09.12.2016 15:13

  Щоразу при поході до книгарні перед нами постає вибір: що читати? Сучасна літературна критика «живе» переважно в соцмережах та блогах. Паперові видання, які публікують інформацію про новинки літератури радше висвітлюють суб’єктивну думку автора статті, а вона не може зрівнятися з думкою громадськості, якою кишить мережа. До вашої уваги перелік сайтів, які допоможуть обрати те, що буде до душі.


 • Київська влада вирішила популяризувати українську мову

  Київська влада вирішила популяризувати українську мову · Марина Левицкая · 13.06.2016 20:28

  Депутати Київської міської ради прийняли рішення популяризувати українську мову. Для цього вони пропонують городянам перекласти на українську мову весь документообіг в столиці. Крім цього, на українську мову планують перекласти рекламу, впровадити її в ресторанах та всіх закладах торгівлі.


 • Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції

  Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції · Марина Левицкая · 07.06.2016 21:51

  Навіть якщо в найближчий час ви не збираєтесь на вечірку або прийом, не варто відмовляти собі в задоволенні придбати надзвичайно красиву вечірню сукню. І не сумнівайтеся, що привід одягти її обов'язково знайдеться. Вечірні сукні цього року рясніють таким розмаїттям, що серед них знайдеться та, що відповідає вашим уподобанням і події, для якої вона призначається.


 • Зірки, які вживали наркотики

  Зірки, які вживали наркотики · Марина Левицкая · 30.03.2016 12:42

  Правда, що всі популярні артисти вживають наркотичні речовини? Хто продає їм допінг, і хто з них поховав своїх друзів, які страждали від наркозалежності?