Співробітник Boeing запропонував добувати електрику з шуму літаків Автор: lesya · Опубліковано: 24.09.2015 13:08 · Розділ: Нові технології

Сьогодні людство вчиться добувати енергію з «підручних засобів», і навіть шум літаків вирішили використовувати з користю. Недавно співробітники авіаконцерну Boeing запропонували цікавий спосіб використання реву реактивних двигунів літаків. Шум можна буде перетворити в електрику, говориться в новому патенті. Про винахід повідомляє Gizmodo.

«Літаки, що злітають і сідають, видають хвилю потужної акустичної енергії, яка розсіюється в повітрі і є, по суті, втраченим для людини ресурсом», - пояснює виникнення ідеї свого винаходу інженер Чинь Тох (Chin Toh).

Натомість він пропонує вкласти кошти в перебудову злітно-посадочних смуг. По периметру цих смуг винахідник пропонує встановити спеціальні пристрої для збору акустичних хвиль. Вони зможуть фокусувати і збирати звуки, що видають при роботі потужні авіадвигуни. Мова, як ви здогадалися, йде не про сам звук, а про вібрації, які видають літаки при зльоті та приземленні. Ця зібрана коливальна енергія за допомогою спеціальних пристроїв конвертується в потік повітря, який і змушує рухатися турбіну. Електрика, що генеруватиметься цими турбінами, збиратиметься кількома підстанціями.

Шум літаків перетворять в електрику (фото з сайту konstryktorov.net400 )
Шум літаків перетворять в електрику (фото з сайту konstryktorov.net400 )

У патенті, правда, ні слова не сказано про коефіцієнт корисної дії винаходу, отож терміни введення технології в аеропортах світу відсувається на невизначений час. За словами вчених з Массачусетського технологічного інституту, саме низька ефективність пристроїв зі збору акустичної енергії є найслабшим місцем подібних проектів, яке поки що не дозволяє використовувати енергію шуму для повсякденного побуту.

Тим не менше, на даний час шум від реактивних двигунів є величезною проблемою аеропортів, яка вимагає нагального рішення, але його поки що немає. Справа в тому, що рівень гучності роботи авіадвигуна сягає позначки у сто сорок децибел. Для порівняння: згідно з європейськими стандартами, максимально допустимий звук в навушниках не повинен перевищувати ста децибел. А лопасті вертольота видають звук в сто десять децибел. Від звук в сто тридцять децибел настає контузія, звук в сто шістдесят призводить до розриву барабанних перетинок. Звук, що перевищує двісті децибел, призводить до загибелі. У повсякденному житті ми спілкуємося в середньому на сорока децибелах.


Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.