У Токіо вперше відкрилася виставка японської еротичної гравюри Автор: lesya · Опубліковано: 23.09.2015 18:33 · Розділ: Культура

Гарна новина для цінителів мистецтва – у Японії чотири дні тому, дев’ятнадцятого вересня, вперше в історії японської культури відкрилася виставка класичної японської еротичної гравюри. Побачити унікальні експонати можна в музеї Ейсей-Бунке, що знаходиться в столиці країни Токіо.

На виставці, як уже зазначалося вище, представлена класична японська гравюра "сюнга". З японської це слово означає "весняні картини", однак ієрогліф "весна" за змістом тут тотожний слову «кохання».

Японська еротична гравюра належить до мистецтва сімнадцятого-дев’ятнадцятого століть. В той час цю гравюру називали «смішними картинками», адже невеличкі сценки, які вона зображувала, були сумішшю гумору та еротики, а також особливого японського колориту.

Як і багато чого в мистецтві Японії XVII-XIX століть, спершу гравюру високо оцінили на Заході, і лише після цього на неї звернули увагу самі японці.

Виставка японської гравюри з величезним успіхом пройшла у Британії в 2013-2014 роках. Вона називалася «Еротична гравюра: сексуальність і радість в японському мистецтві».

Ще до того як виставка почала свою роботу в музеї Токіо, у ЗМІ розгорнулася гаряча суперечка стосовно того, варто чи ні організовувати щось подібне взагалі. Така відверта виставка могла б суперечити традиційному для сучасних японців мистецтву моральності. Тому дехто вважав, що найбільш відверті і натуралістичні фрагменти картин варто хоч трохи приховати.

Але мистецтво є мистецтвом, як не крути, тож організаторам виставки вдалося домогтися дозволу на проведення виставки в її первинному вигляді. Правда, за однієї умови: в музей не допускатимуться особи, які не досягли повноліття – у Японії це вісімнадцять років.

На виставці представлені роботи відомих майстрів японської гравюри "Укійо-е" - Кітаґава Утамаро, Кацусика Хокусаї, Хісікава Моронобу, Харунобу Судзукі. Самі експонати було взято з різних місць. Є тут і колекція Британського музею, і роботи, що виставлялися в інших країнах. Частина гравюр була представлена приватними колекціонерами Японії. Всього було зібрано сто тридцять три картинки.

Організатори виставки поділили її на п’ять глав, адже всі роботи різняться як хронологією, так і тематикою. А щоб глядачеві було цікаво ще раз завітати до музею, експозицію час від часу змінюватимуть, додаючи нових екземплярів. Триватиме виставка до двадцять третього грудня.


Інші новини розділу

 • Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей

  Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей · kseniya_www · 04.04.2017 15:01

  Сучасне суспільство дуже нав'язливо популяризує ідею про те, що людина практично всемогутнє створіння і для нього не існує, мабуть, ніяких кордонів. Така популяризація з одного боку здорово мотивує і надихає, але з іншого, викликає явний дисонанс між горезвісним «хочу» і «можу». Адже бажання людини, часом бувають дійсно глобальні, але можливості для досягнення цього, часто, більш ніж скромні. І немає якогось ефективного інструменту для допомоги в здійсненні задуманого.


 • Де читати про книжки

  Де читати про книжки · Anastasia · 09.12.2016 15:13

  Щоразу при поході до книгарні перед нами постає вибір: що читати? Сучасна літературна критика «живе» переважно в соцмережах та блогах. Паперові видання, які публікують інформацію про новинки літератури радше висвітлюють суб’єктивну думку автора статті, а вона не може зрівнятися з думкою громадськості, якою кишить мережа. До вашої уваги перелік сайтів, які допоможуть обрати те, що буде до душі.


 • Київська влада вирішила популяризувати українську мову

  Київська влада вирішила популяризувати українську мову · Марина Левицкая · 13.06.2016 20:28

  Депутати Київської міської ради прийняли рішення популяризувати українську мову. Для цього вони пропонують городянам перекласти на українську мову весь документообіг в столиці. Крім цього, на українську мову планують перекласти рекламу, впровадити її в ресторанах та всіх закладах торгівлі.


 • Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції

  Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції · Марина Левицкая · 07.06.2016 21:51

  Навіть якщо в найближчий час ви не збираєтесь на вечірку або прийом, не варто відмовляти собі в задоволенні придбати надзвичайно красиву вечірню сукню. І не сумнівайтеся, що привід одягти її обов'язково знайдеться. Вечірні сукні цього року рясніють таким розмаїттям, що серед них знайдеться та, що відповідає вашим уподобанням і події, для якої вона призначається.


 • Зірки, які вживали наркотики

  Зірки, які вживали наркотики · Марина Левицкая · 30.03.2016 12:42

  Правда, що всі популярні артисти вживають наркотичні речовини? Хто продає їм допінг, і хто з них поховав своїх друзів, які страждали від наркозалежності?