Обрано нового Патріарха Московського і всія Русі. Ним став Митрополит Кирило Автор: Lussilda · Опубліковано: 28.01.2009 04:09 · Розділ: Релігія

Митрополит Смоленський і Калінінградський, місценаглядач Патріаршого престолу Кирило у вівторок був обраний новим главою Російської православної церкви.

У вівторок, 27 січня 2009 р. в Москві відбувся Помісний собор, який шляхом голосування обрав нового главу Російської Православної Церкви. Щоб посісти цей пост, кандидатові було необхідно набрати 50% голосів + 1 голос, тобто не менш 352 голосів членів Собору, у якім взяли участь 702 особи - ієрархи, священнослужителі, монахи і миряни.

На Архієрейському соборі, що пройшов 25-26 січня, було оголошено кандидатів на місце Патріарха всія Русі. На престол глави РПЦ претендували два кандидати: місценаглядач патріаршого престолу митрополит Кирило й керуючий справами Московського патріархату митрополит Калузький і Боровский Климент. Перед голосуванням самовідвід на користь владики Кирила взяв митрополит Мінський і Слуцький Філарет.

Для оголошення результатів виборів Делегати Помісного собору Російської православної церкви зібралися пізно ввечері - після 21 години за московським часом. Підрахунок голосів тривав з 19 годин до 21 години. Багато з тих, що зібралися перед оголошенням підсумків голосування, молилися перед чудотворними іконами, установленими у верхньому храмі Христа Спасителя, інші фотографувалися на пам'ять у головному соборі столиці. Ім'я 16- го Патріарха Московського й всія Русі оголосив голова рахункової комісії Собору архієпископ Єкатеринодарський і Кубанський Ісидор.

Митрополит Кирило набрав 508 голосів членів Помісного собору, керуючий справами Московського патріархату митрополит Калузький і Боровский Климент - 169.

Інтронізація - урочиста церемонія зведення на патріарший престол нового Патріарха, призначена на 1 лютого. Як повідомляє агентство Риа- Новини з посиланням на прес-секретаря президента Росії Наталю Тімакову, російський Президент Дмитро Медведєв у телефонній розмові поздоровив митрополита Кирила з призначенням на високу посаду. За словами Тімакової, президент виразив надію на "подальше зміцнення діалогу між Російською православною церквою й державою в розвитку країни й зміцнення духовно-моральних цінностей".

За інформацією Бі-бі-сі Росія, Митрополит Смоленський і Калінінградський Кирило (в миру - Володимир Гундяев) народився 20 листопада 1946 року в Ленінграді в родині священика. Закінчив Ленінградську духовну семінарію й Ленінградську духовну академію. Пострижений в чернецтво 3 квітня 1969 року. Із квітня 1989 року - архієпископ Смоленський і Калінінградський. З листопада 1989 року - голова відділу зовнішніх церковних зв'язків Московської патріархії. 25 лютого 1991 року зведений у сан митрополита. На відміну від багатьох священнослужителів, владика Кирило знає багато іноземних мов. З 1994 року веде щотижневу телепрограму "Слово пастиря". За свої багаточисельні заслуги перед церквою вважається однією із самих публічних фігур Російської православної церкви. Був одним з організаторів об'єднання РПЦ і Російської православної церкви за кордоном (РПЦЗ).

Митрополит був нагороджений орденами св. равноап. кн. Володимира ІІ ступеня, прп. Сергія Радонежського І й ІІ ступеня, св. блгв. кн. Данила Московського І ступеня, свт. Інокентія, митр. Московського й Коломенського ІІ ступеня, святителя Алексія Московського ІІ ступеня, орденами багатьох Помісних Православних Церков, державними орденами Дружби народів, Дружби, "За заслуги перед Батьківщиною" ІІІ ступеня, медалями "50 років перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років", "300 років Російському флоту ".


Інші новини розділу

 • У Лондоні виставлять на продаж "Біблію грішників", що закликає чинити перелюб

  У Лондоні виставлять на продаж "Біблію грішників", що закликає чинити перелюб · lesya · 23.10.2015 20:48

  У Лондоні на торги виставлять унікальний екземпляр Біблії, що більше відома, як «Біблія для грішників». Вік книги – не менше чотирьох сотень років, і в ній народ закликають до перелюбодійства.


 • У Ватикані обурені зізнанням польського священика у гомосексуалізмі

  У Ватикані обурені зізнанням польського священика у гомосексуалізмі · lesya · 05.10.2015 20:33

  Істина – річ добра, але не завжди корисна. І далеко не у всіх ситуаціях потрібно рубати правду-матку. Навіть якщо ти – священик, і брехня вже сама по собі тобі не пасує.

  В цьому недавно довелося переконатися одному польському священику – Ватикан неабияк обурило його недавнє зізнання. Ще б пак, католицький священнослужитель на увесь світ заявив, що є… гомосексуалістом. Більше того, він виступив із вимогою до Ватикану відкинути стереотипи і змінити своє ставлення до геїв.


 • Віру в Бога оголосили психічним захворюванням

  Віру в Бога оголосили психічним захворюванням · lesya · 15.09.2015 15:14

  Релігія, покликана нести добро та злагоду, часто призводить до протилежного ефекту: замість того, щоб дарувати людям мир та спокій, вона часто розпалює війни та ворожнечу. А все тому, що знаходяться такі, кому за допомогою релігії вигідно управляти натовпами людей, яким неохота самостійно мислити. Останні ж воліють покластися на когось, жити за продиктованими правилами, мотивуючи все вірою в Бога.


 • Папа Франциск дозволив відпускати гріхи жінкам, що скоїли аборт

  Папа Франциск дозволив відпускати гріхи жінкам, що скоїли аборт · lesya · 02.09.2015 13:22

  Колись релігія правила світом, і в багатьох країнах ще й дотепер збереглися ці правила Однак в Європі ситуація склалася по-іншому, тож священикам доводиться враховувати зміну потреб та уподобань своєї пастви, а також основні суспільні тенденції. Саме тому церква, принаймні католицька, останнім часом стає все більш лояльною до «гріховних» потреб людства.


 • В Детройті масово протестують проти статуї Сатани

  В Детройті масово протестують проти статуї Сатани · lesya · 28.07.2015 21:10

  Мешканцям американського Детройта неабияк не сподобалася витівка місцевих сатаністів - в ніч на двадцять п’яте липня представники Церкви Сатани встановили у Детройті статую сатанинського божества. Виготовлений він із бронзи, а ім’я йому Бафомет.