Експерти підрахували, скільки киянину потрібно працювати, щоб купити iPhone Автор: lesya · Опубліковано: 22.09.2015 20:40 · Розділ: Економіка

Сьогодні, коли в світ вийшов новий айфон, експерти вирішили підрахувати, скільки ж потрібно працювати середньостатистичному українцю, щоб зробити таку дорогу покупку. Результати виявилися не надто втішними, і це при тому, що за основу бралася заробітна плата середньостатистичного киянина, в той час як мешканці інший міст заробляють набагато менше.

Отож для купівлі останньої моделі наймоднішого смартфону середньостатистичному мешканцю столиці знадобиться працювати сімдесят вісім робочих днів, або шістсот двадцять сім годин.

Серед сімдесяти міст світу цей показник виявився найгіршим. Відповідне дослідження проводилося спеціалістами швейцарского банку UBS.

Навіть у столиці Кенії на купівлю смартфона доведеться працювати менше. Це якихось чотириста шістдесят вісім годин важкої праці. Ось вам і країни третього світу!

Надто багато, скажете ви? Може, й так, але все одно це набагато менше, ніж у Києві. А ось найбільше пощастило швейцарцям – щоб купити новесенький смартфон, їм потрібно працювати якихось двадцять-двадцять. Так, мешканці Цюріха та Женеви можуть купити новий смартфон, пропрацювавши всього три дні.

З продуктами ситуація в Києві склалася набагато краще. Приміром, щоб купити кілограмову буханку хліба, мешканці української столиці працюють в середньому двадцять шість хвилин. На кілограм рису доведеться працювати сорок чотири хвилини, і це не є найгіршим показником у світі.

Щоб купити один бігмак, доведеться віддатися роботі на цілих п’ятдесят п’ять хвилин. Це значно довше, ніж у розвинених країнах, але швидше, ніж у Джакарті та Мехіко.

За один смартфон можна було б купити більше тонни хліба
За один смартфон можна було б купити більше тонни хліба

Відзначимо, що така не дуже втішна ситуація для українців склалася в основному у зв’язку з подіями на сході та обвалом гривні, що стався наприкінці 2014 року. Через цей обвал купівельна спроможність українців різко знизилася.

І якщо порівнювати з можливостями минулих років, то ситуація виглядає дуже вже невтішною: у 2012 році, а це якихось три роки тому, мешканець столиці для купівлі iPhone працював двісті шістдесят шість годин. Щоб купити гамбургер бігмак, потрібно було працювати сорок шість хвилин, а на кілограм рису можна було заробити за півгодини. Кілограмовий буханець хліба обходився киянам у шістнадцять хвилин роботи.

Джерело: http://news.finance.ua/ru/news/-/359141/podschitano-skolko-neobhodimo-rabotat-srednestatisticheskomu

Інші новини розділу

 • "Не дочекаєтесь" - PayPal відмовився заходити в Україну

  "Не дочекаєтесь" - PayPal відмовився заходити в Україну · kseniya_www · 23.10.2018 15:18

  Багато власників інтелектуального бізнесу очікують PayPal протягом довгих років, жадібно спостерігаючи, як система без проблем працює в сусідніх країнах.


 • Як навчитися економити воду?

  Як навчитися економити воду? · kseniya_www · 16.02.2017 17:58

  Високі тарифи на воду змушують українців вчитися економити. На відміну від електрики або опалення, економія води часто не передбачає будь-яких витрат. Все, що потрібно, - змінити деякі звички в побуті.


 • Ласкаво просимо в офшори

  Ласкаво просимо в офшори · Anastasia · 04.01.2017 19:56

  Українські реалії та економічне становище в державі диктують свої умови власникам компаній та підприємств. Все частіше вони звертаються «по закордонну» допомогу, щоб уникнути всеохоплюючої бюрократичної системи.


 • Чому знецінюється нафта?

  Чому знецінюється нафта? · Anastasia · 17.11.2016 14:36

  Ф’ючерси падають в ціні після появи новини з Управління енергетичної інформації США, де йдеться про нарощення запасів.


 • Скільки втрачає Україна не переробляючи електронні пристрої?

  Скільки втрачає Україна не переробляючи електронні пристрої? · Класна мацьопа · 19.10.2016 14:10

  Мобільні телефони, які вже відпрацювали своє, можуть стати додатковим джерелом заробітку. За останні десять років в Україні продали близько 63 мільйонів мобільних пристроїв.