В Домініканській республіці є ціле селище, в якому дівчатка в 12-річному віці перетворюються на хлопчиків Автор: lesya · Опубліковано: 22.09.2015 16:03 · Розділ: Події у світі

Недавно сторінки таблоїдів заполонила новина про те, що старша донька Піта та Джолі загорілася ідеєю змінити стать. Що там стало причиною такого рішення підлітка, невідомо, проте в журналістів жовтої преси версії найрізноманітніші.

Та що там Шайло! Можливо, трохи випещена дитина, якій у такий спосіб заманулося привернути увагу вічно зайнятих батьків. Може, є й інші причини, та все ж схожих історій є набагато більше: у Домінікані є ціле селище, діти якого страждають від рідкісного генетичного захворювання. Саме це захворювання перетворює дванадцятирічних дівчаток на хлопців.

Так, чимало дівчаток тут, підростаючи, стають хлопцями. І вони не роблять операцій зі зміни статі – подумайте, це ж Домінікана, - не стають трансгендерами… Просто у віці дванадцяти років в них виростають справжні чоловічі статеві органи.

Селище з незвичайними мешканцями вже давно привернуло увагу світової наукової спільноти. Переважна більшість дівчаток у віці дванадцяти років перетворюються тут у хлопчиків. І ця дивовижна здатність є результатом генетичного розладу.

Приміром, Джонні. Це дитя в усіх аспектах є чоловіком – і біологічно, і психологічно. Але ось пеніс виріс у нього тільки тоді, коли хлопчина увійшов у стадію пубертатного періоду. Таких мешканців в ізольованому від решти людей селищі Салінас є багато. Тут, на південному заході Домініканської республіки, проживає чимало людей, що народжуються жінками, а чоловіками стають лише в підлітковому віці.

Захворювання, яким страждають місцеві мешканці, має назву guevedoces, що в буквальному сенсі означає "пеніс в 12 років". Колись Джонні носив ім’я Фелісіті і його виховували як дівчинку.

Одягав Джонні коротенькі червоні сукні, однак самі батьки достеменно не відали, якої він статі. У школу хлопець пішов в якості дівчинки, у спідниці, проте ніколи не любив цього вбрання. Та й грався Джонні з хлопчиками.

Це явище є результатом відсутності ферменту, який бере участь у виробництві специфічного різновиду чоловічого статевого гормону дигідротестостерону, який продукується ще в матці.

Відхилення виникає на стадії внутрішньоутробного розвитку. Всі малюки мають власні внутрішні залози, які називаються гонадами, а також невелике ущільнення між ніжками - так званий генітальний тубуркул.

На восьмому тижні внутрішньоутробного розвитку У-хромосоми виробляють дигідротестостерон у великих кількостях, в результаті чого горбок перетворюється на пеніс. У дівчаток, коли гормон не виробляється, він стає клітором.

У деяких хлопчиків немає відповідного ферменту, тому на світ вони народжуються дівчатками – без яєчок і з якоюсь подобою клітора.

Але коли ці «дівчатка» вступають в пубертатний період, сплеск тестостерону призводить до утворення чоловічих статевих органів.

Таке відхилення є досить рідкісним, але в невеликому селищі воно скоро вважатиметься нормою, адже з великою кількістю родинних шлюбів дедалі більше людей стають носіями гену.

Джерело: http://www.glunews.ru

Інші новини розділу