У людей з високим соціальним статусом менше друзів за кордоном Автор: lesya · Опубліковано: 20.09.2015 21:07 · Розділ: Суспільство

Отримати освіту за кордоном сьогодні мріє чи не кожен українець. І багато хто втілює ці мрії в життя, тим більше, що іноземні держави пропонують вигідні програми для навчання українців в університетах їхніх країн.

При чому іноземні навчальні заклади пропонують нашим молодим співвітчизникам і середню освіту, і вищу. В деяких випадках може знадобитися перевод диплома в Киевском бюро "NST" - якщо бажаєте стати студентом закордонного ВУЗу, іноді потрібно перекладати документи та роботи, написані в українських навчальних закладах.

Навчання за кордоном для українців виглядає і справді пречудовою перспективою. Це і можливість краще влаштуватися в житті, і надія на високооплачувану роботу, і пречудова перспектива незабутніх подорожей, а ще необмежене спілкування, нові друзі, рідкісні та цінні знайомства і сила силенна інших речей, від яких при одній лише думці дух перехоплює.

Втім, що стосується останнього пункту – про друзів і знайомих – то вчені з’ясували досить цікавий факи. Виявляється, чим вищий у людини соціальний статус, тим менше у неї друзів серед іноземців. Результати дослідження з’явилися на сторінках наукового журналу Personality and Individual Differences.

Правда, ці результати орієнтовані в основному на американську спільноту, адже в дослідженні взяли участь виключно американці. Всього учасників опитування було вісімсот п’ятдесят сім. На просьбу дослідників вони дали відповіді на запитання про свій щорічний дохід, освіту та посаду, яку займають.

Чим важливіша птиця, тим менше друзів із-за кордону (фото взято з сайту iloveenglish.ru)
Чим важливіша птиця, тим менше друзів із-за кордону (фото взято з сайту iloveenglish.ru)

А паралельно автори дослідження аналізували списки друзів піддослідних у соціальній мережі Facebook.

В результаті проведених робіт виявилося, що люди із низького та середнього класів мають до тридцяти п’яти відсотків закордонних друзів та знайомих – приблизно така кількість серед загального числа «френдів» у них проживає за кордоном.

У людей, які займають вище суспільне положення, кількість друзів, що мешкають за кордоном, знижується вже до двадцяти восьми відсотків.

Отримані результати автори дослідження пояснюють тим, що в більшості випадків люди з високим соціальним статусом є набагато менше відкритими до спілкування. Крім того, нових знайомих вони вибирають ретельно та прискіпливо, чого не скажеш про представників нижчих соціальних прошарків.


Інші новини розділу

 • Негативний вплив Facebook на людину

  Негативний вплив Facebook на людину · Anastasia · 18.01.2017 10:48

  Соціальні мережі забирають левову частку нашого часу впродовж дня. Звичайно багато з вас скажуть, що, фейсбучна активність у ХХІ столітті це нормально. Але проблема у тому, що мало хто з користувачів може відрізнити залежність від використання. У певний момент посмішка наших друзів змінилася на чатовий смайлик, а лайки стали прикладом прояву турботи та доброзичливості.


 • Ресторанна премія «Сіль»

  Ресторанна премія «Сіль» · Anastasia · 13.01.2017 15:05

  Наприкінці року, а саме 7 грудня, у столиці вручили щорічну ресторанну премію «Сіль». Нагороди – мідні сковорідки – отримали декілька закладів, які, на думку компетентного журі, є найкращими в нашій країні.


 • Що потрібно знати про поцілунки

  Що потрібно знати про поцілунки · Anastasia · 07.12.2016 17:09

  Журнал Time пише, що 55% чоловіків і 66% жінок припиняли багатообіцяючі стосунки через погані поцілунки. Вони наводять цікаві факти про нещодавні дослідження та анонсують тематичні книжки. Також видання ознайомлює читачів із нюансами, які потрібно знати для того, щоб сформувати культуру поцілунків.


 • Весілля в деталях

  Весілля в деталях · Anastasia · 28.11.2016 22:13

  Весілля – одна з найбільш відповідальних та захоплюючих подій у нашому житті. Зазвичай до неї готуються заздалегідь, але бувають випадки, коли все стається спонтанно, як у кіно. Тоді на допомогу молодятам приходять весільні координатори, друзі та родичі, які все швидко роблять.


 • Як швидко вивчити іноземну мову

  Як швидко вивчити іноземну мову · Anastasia · 28.11.2016 13:54

  Існує безліч порад, методів та шляхів для вивчення іноземної мови. Обирати можна з-поміж сотень варіантів, проте слід враховувати всі особисті якості та фактори, які зумовлюють стиль вашого життя. Пропри це, основу "рецепту" мають обов’язково складати стимул та бажання. На додачу, наведемо декілька корисних порад, які стануть у пригоді.