Люди занадто дурні для контакту з прибульцями Автор: lesya · Опубліковано: 19.09.2015 08:41 · Розділ: Наука

Ось уже багато років поспіль людство намагається вийти на контакт з інопланетними цивілізаціями. Але поки що безрезультатно. Втім, вчені вважають, що контакт з істотами, що заселяють інші планети, відбудеться ще не скоро. За твердженням експертів, прибульці вже не раз присилали людям сигнали, щоб вийти на контакт, але ми ще занадто дурні, щоб ці сигнали розшифрувати.

І цілком ймовірно, що навіть зараз, в цю ж мить, якась високорозвинена інопланетна цивілізація намагається надіслати людству сигнал, який воно, на жаль, нездатне розшифрувати.

Про це в інтерв’ю з журналістами DailyMail заявила Наталі Каброль, фахівець з вивчення планет інституту пошуку інопланетного життя SETI. Вона додала, що зараз вченим набагато легше виявити життя, представлене мікробами, на планетах Сонячної системи, ніж знайти розумне життя за її межами. І стається так тому, що в людей дуже обмежений погляд на Всесвіт.

«Дивіться, чого ми змогли досягти за останнє століття. Якщо припустити, що якась цивілізація всього на тисячу років старша за нашу, то ми навіть в уявленні не можемо відтворити технології, які вони використовують для спілкування з «братами по розуму», пояснює Каброль.

На даний час пошуки позаземного життя базуються на стеженні за оптичними та радіосигналами, що доходять до нас з Всесвіту. На початку цього року вченим вдалося зафіксувати низку загадкових імпульсів, що йдуть до нас з космосу. Можливих джерел цих сигналів вчені нарахували п’ять.

Однак дослідниця Каброль каже, що радіосигнали та їх пошук може виявитися марною справою, якщо вчені хочуть відшукати розумне життя. Натомість дослідниця радить зайнятися пошуком планет, знищених техногенною катастрофою, а також тих, клімат яких з часом змінився.

«Навіть наша цивілізація призвела до незворотних змін клімату на Землі. Якщо десь у Всесвіті розумні досягли хоча б нашого рівня, то це, безсумнівно, залишить слід в атмосфері планети», - стверджує Каброль.

Аналогічної думки дотримується і астронавт Джон Грунсфелд. Він переконаний, що інопланетяни знають про наше існування, а якщо є такі, хто не знає, то це дуже легко виправити, досить лише їм, цим розумним істотам, постежити за змінами атмосфери нашої планети.

Еллен Стофан, спеціаліст NASA, твердить, що людство могло б винайти позаземне життя ще три десятиліття тому, адже всі технологічні пристосування для цього є.


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.