Дослідники відкрили нові види примітивних морських тварин Автор: Вікторія · Опубліковано: 01.09.2009 09:43 · Розділ: Природа

Група дослідників із США, Німеччини та Іспанії представила два нові види черв'яків і один вид ракоподібних, які мешкають у підводній печері недалеко від північно-західного узбережжя Африки. Печера, що зацікавила вчених, сформувалася, як прийнято вважати, близько 20 тисяч років тому в результаті виверження вулкану.

Нові види тварин були виявлені на великій глибині в повній темряві. «Мініатюрних черв'яків ми знайшли у великій купі білого піску», - розповідає один з учасників дослідження, Том Айліфф (Tom Iliffe) з Сільськогосподарського і політехнічного університету Техасу в Галвестоні.

Один із двох раніше невідомих видів - Sphaerosyllis iliffei - був названий на честь вченого. «У цього черв'яка немає очей, його тіло безбарвне, і з усього сімейства Syllidae лише він один пристосувався до життя в печері, - сказав Айліфф. - Швидше за все, цей вид переселився до печери незадовго після її утворення ».

Виявлений вид ракоподібних належить до класу реміпедій; вчені назвали його Speleonectes atlantida (оскільки, він живе в тій частині печери, яку називають «тунелем в Атлантиду»).

Фото взяте з сайту msnbc.msn.com
Фото взяте з сайту msnbc.msn.com

Практично прозоре тіло ракоподібних довжиною близько 2,5 см складається з 20-24 сегментів; очей у тварин немає. На думку авторів, реміпедії відносяться до одного з найбільш древніх класів ракоподібних. «Ймовірно, період формування цього класу збігся з першими етапами формування Атлантичного океану, - прокоментував Том Айліфф. - За нашими оцінками, вік реміпедій становить не менше 200 мільйонів років і вони, безперечно, застали часи динозаврів».

Джерело science.compulenta.ru


Інші новини розділу