Художниця намалювала портрет Трампа менструальною кров'ю Автор: lesya · Опубліковано: 16.09.2015 23:43 · Розділ: Культура

Мільярдер Дональд Трапм, ім’я якого останнім часом все частіше з’являється на сторінках преси через його політичну діяльність, недавно став натхненням для однієї дами родом з Порленда (штат Орегон). Сара Леві (Sarah Levy) називає себе художницею та незалежним журналістом, і недавно вона представило світові своє чергове творіння – портрет потенційного кандидата у президенти США Дональда Трампа, головна особливість якого в тому, що написаний він кров’ю, зібраною під час менструацій.

Фотографію роботи Сара опублікувала у своєму акаунті в соціальній мережі Facebook. Полотно отримало назву Whatever, що в перекладі означає "все одно".

За словами епатажної художниці, головна її мета – дорого продати портрет, а виручені кошти вона має намір передати на благодійність для допомоги мігрантам. Ще Сара додає, що насправді портрет виглядає набагато краще, ніж на фотографії.

Попри те, що художниця вибрала такий незвичний матеріал для творчості, у неї на це були свої мотиви. Поштовхом до створення зображення мільярдера стали його недавні заявки про те, що всі без виключення мігранти, які перетинають кордон США, втікаючи з Мексики, є «насильниками» і «вбивцями». А ще на початку серпня Трамп опинився в центрі скандалу, коли після дебатів в ефірі телеканалу Fox News заявив, що ведуча Меган Келлі, яка влаштувала йому справжній рознос, зробила це тому, що у неї були критичні дні. Демократам такі заявки мільярдера справедливо видалися верхом нетолерантності та сексизму.

Втім, менструальна кров в якості фарби використовувалася художниками й раніше. Цей матеріал вже давненько облюбували представники сучасного мистецтва. В травні цього ж року американська художниця на ім'я Джен Льюїс – називає вона себе «менструальним дизайнером» - представила публіці дуже провокаційний арт-проект, який отримав назву «Краса в крові». Художниця створила серію фотографій менструальної крові, бажаючи в такий спосіб показати, що всі природні процеси, що відбуваються в нашому організмі, не є ганебними.

Схожий мотив використовується і в знаменитій комедії «Великий Лебовські», яка вийшла в світ у 1998 році. Продюсери та режисери Ітан і Джоель Коен включили до фільму один пікантний епізод: головна героїня, яку зіграла неперевершена Джуліанна Мур, пише картини дуже оригінальним способом. Вона гойдається повністю оголеною на гойдалці, розбризкуючи свою менструальну кров по полотну, в результаті чого отримує так звані «емансиповані» картини.


Інші новини розділу

 • Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей

  Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей · kseniya_www · 04.04.2017 15:01

  Сучасне суспільство дуже нав'язливо популяризує ідею про те, що людина практично всемогутнє створіння і для нього не існує, мабуть, ніяких кордонів. Така популяризація з одного боку здорово мотивує і надихає, але з іншого, викликає явний дисонанс між горезвісним «хочу» і «можу». Адже бажання людини, часом бувають дійсно глобальні, але можливості для досягнення цього, часто, більш ніж скромні. І немає якогось ефективного інструменту для допомоги в здійсненні задуманого.


 • Де читати про книжки

  Де читати про книжки · Anastasia · 09.12.2016 15:13

  Щоразу при поході до книгарні перед нами постає вибір: що читати? Сучасна літературна критика «живе» переважно в соцмережах та блогах. Паперові видання, які публікують інформацію про новинки літератури радше висвітлюють суб’єктивну думку автора статті, а вона не може зрівнятися з думкою громадськості, якою кишить мережа. До вашої уваги перелік сайтів, які допоможуть обрати те, що буде до душі.


 • Київська влада вирішила популяризувати українську мову

  Київська влада вирішила популяризувати українську мову · Марина Левицкая · 13.06.2016 20:28

  Депутати Київської міської ради прийняли рішення популяризувати українську мову. Для цього вони пропонують городянам перекласти на українську мову весь документообіг в столиці. Крім цього, на українську мову планують перекласти рекламу, впровадити її в ресторанах та всіх закладах торгівлі.


 • Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції

  Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції · Марина Левицкая · 07.06.2016 21:51

  Навіть якщо в найближчий час ви не збираєтесь на вечірку або прийом, не варто відмовляти собі в задоволенні придбати надзвичайно красиву вечірню сукню. І не сумнівайтеся, що привід одягти її обов'язково знайдеться. Вечірні сукні цього року рясніють таким розмаїттям, що серед них знайдеться та, що відповідає вашим уподобанням і події, для якої вона призначається.


 • Зірки, які вживали наркотики

  Зірки, які вживали наркотики · Марина Левицкая · 30.03.2016 12:42

  Правда, що всі популярні артисти вживають наркотичні речовини? Хто продає їм допінг, і хто з них поховав своїх друзів, які страждали від наркозалежності?