У Франції осквернили "Королівську вагіну" Автор: lesya · Опубліковано: 16.09.2015 18:53 · Розділ: Події у світі

Відому скульптуру не менш відомого британського скульптора Аніша Капура, розташовану на подвір’ї Версальського палацу, знову осквернили – на її стінах з’явилися антисемітські написи. І це вже не вперше вандали знущаються над цим досить-таки неоднозначним арт-об’єктом.

Офіційна назва творіння британця – «Брудний куточок». Однак три роки тому, представляючи свої роботу, художник настільки смачно та барвисто її описав, що журналісти охрестили її «королівською вагіною». Ця назва прижилася, і тепер поціновувачі сучасного мистецтва тільки так і називають велико нагромадження іржавої труби та хаотично накиданих навкруг валунів.

Величезна металева конструкція і справді за формою нагадує жіночі органи. Тож коли на презентації витвору Аніш сказав, що його «Брудний куточок» - це "вульвоподібна форма, що сидить і спостерігає", ніби "велика королева, яка представляє себе", обуренню консервативно налаштованих громадян Франції не було меж. Не дивно, що одразу через кілька днів «Королівську вагіну» залили фарбою. Правда, тоді пам’ятку відновили, знову зафарбувавши її в колір іржі.

І ось кількома днями раніше на стінах цієї металевої конструкції знову з’явилися сліди діяльності вандалів – антисемітські написи. Правда, цього разу британець заявив, що стирати їх не буде: вони стануть свідченням ненависті.

Шістдесятиоднорічний скульптор пояснив, чому не має наміру стирати графіті: «Цього разу слова залишаться на роботі назавжди, щоб засвідчити ненависть», - говорить Капура в бесіді з журналістами The Guardian.

Однак влада Франції позицію скульптора не розділяє – вона виявила куди менше лояльності до зловмисників. Такий вандалізм не прийшовся по душі прем’єр-міністру країни Франсуа Олланду, який пообіцяв покарати негідників, які заподіяли шкоду культурному об'єкту.

Засудив діяння вандалів і міністр культури Франції Флер Пеллеран. Він каже, що зловмисники не лише поглумилися над скульптурою, але й зазіхнули на свободу творчості, тим більше, що слова, написані на «Вагіні», неприйнятні.

Скульптура виготовлена у вигляді великої труби (фото з сайту http://100dorog.ru/guide/articles/6713690/)
Скульптура виготовлена у вигляді великої труби (фото з сайту http://100dorog.ru/guide/articles/6713690/)

Скульптура, встановлена у Версальському палаці, чи, якщо бути точним, на його території, має вражаючі розміри: десять метрів ширини і шістдесят метрів висоти – є де розігнатися вандалам. Коли після її встановлення арт-об’єкт було облито жовтою фарбою, Аніш Капура підкреслив, що відновлює її вперше і востаннє.

Джерело: http://www.dni.ru/culture/2015/9/7/314066.html

Інші новини розділу