Виявлено ген, що відповідає за розвиток алкогольної залежності Автор: Вікторія · Опубліковано: 31.08.2009 15:18 · Розділ: Наука

Пристрасть до алкоголю може бути викликана особливостями генетичного коду організму. До такого висновку прийшли американські вчені з Національного інституту здоров'я США, штат Меріленд.

У ході досліджень, які проводилися на мавпах, науковці встановили, що ген СRF, який відповідає за реакцію на стрес, також визначає і потребу в алкоголі. Більш того, вони виявили особливу модифікацію цього гена, яка вже отримала назву "Т". Мавпи з таким різновидом гена СRF, за словами дослідників, проявляли підвищену схильність до алкоголізму.

В ході експериментів, коли тварини мали вільний доступ до алкоголю, частина з них "пила, втративши почуття міри", зауважила керівник робіт Крістіна Барр. "Тварини пили не тому, що це було смачно, а для того, щоб знизити рівень стресу і заспокоїтися", - підкреслила вона.

Сучасні дослідження американських фахівців відкривають нові можливості в боротьбі з алкоголем, але вже на генетичному рівні.

Джерело ami-tass.ru


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.