Вчені підрахували, скільки років слову fuck Автор: lesya · Опубліковано: 15.09.2015 17:18 · Розділ: Наука

Ненормативна лексика не є породженням сучасності – ще наші прадіди любили присмачити свою мову кріпким словечком. Слова, що тепер стали матюками, колись вживалися зовсім в іншому значенні.

Приміром, в українській мові можна визначити етимологію однієї лайки, що вживається на позначення легковажної жінки. Колись на таких жінок казали блудниця, але роки зробили своє, і в сучасній мові ми маємо інтерпретовану лексему, яку, напевне, хоча б раз у житті, але вживав кожен.

Аналогічна ситуація і в інших мовах. Для прикладу, недавно англійські учені вирішили підрахувати, скільки років англійській лайці fuck. Відповідне дослідження проводилося Полом Бутом, професором з історії епохи Середньовіччя. Учений виявив слово fuck в юридичних документах чотирнадцятого століття.

За словами Пола Бута, перша писемна згадка англійського матюка fuck трапляється в юридичному документі, датованому 1310-им роком.

Згадується цей матюк в стародавніх документах графства Честер епохи Едуарда II. Ці документи стосувалися судових справ.

Отож у свиті документів ідеться про чоловіка на прізвисько Roger Fuckebythenavele. Ця кличка повторюється тричі, й історик вважає, що означає вона безпросвітно дурного чоловіка, готового вступити в статевий контакт з пупком.

Пол вважає, що вжитий в судових документах термін стосувався молодого і недосвідченого юнака, який або зробив спробу вступити в контакт з пупком дівчини, за що вона йому відмовила, або ж слово вживалося в якості синоніма до словосполучення «несусвітній дурень» - ймовірно, мова йде про молодика, який вважав такий спосіб сексу природнім.

Натрапивши на це слово у документі, Бут подумав, що це судовий писар так пожартував. Та оскільки це була не поодинока згадка, вчений вирішив, що такі вольності в судових документах стали результатом нових звичаїв епохи Едуарда ІІ – тоді країна страждала від голоду та міжусобиць, тож чиновникам явно було не до того, щоб прискіпуватися до матюків у судових документах.

Вчений відзначає, що ім'я Роджера-який-злягається-з-пупком всі три рази пишеться по-різному. Fuckebythenavele, Fukkebythenavele і Fuckebythenavel. В перших двох випадках молодика викликали до суду, щоб він постав перед представниками Феміди в якості відповідача в серйозному звинуваченні, суть якого в документах не уточнюється. Третя згадка, датована вереснем 1311 року, оголошує носія прізвиська особою поза законом, даючи дозвіл на його страту при затриманні.

Відзначимо, що донедавна вважалося, ніби перша згадка слова fuck на письмі трапляється в іронічній поемі Flen flyys, написаній у 1475-у. Та й то вона тут була зашифрованою. В більш ранніх документах це слово вживалося в іншому значенні і не вважалося лайкою.

Джерело: http://www.ridus.ru/news/197349

Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.