Віру в Бога оголосили психічним захворюванням Автор: lesya · Опубліковано: 15.09.2015 15:14 · Розділ: Релігія

Релігія, покликана нести добро та злагоду, часто призводить до протилежного ефекту: замість того, щоб дарувати людям мир та спокій, вона часто розпалює війни та ворожнечу. А все тому, що знаходяться такі, кому за допомогою релігії вигідно управляти натовпами людей, яким неохота самостійно мислити. Останні ж воліють покластися на когось, жити за продиктованими правилами, мотивуючи все вірою в Бога.

В самій вірі у Господа, ясна річ, поганого нічого немає. Скоріше, навпаки: практично кожна релігія по суті своїй вчить принципам добра та милосердя. Але так відбувається до тих пір, поки вона не потрапляє до рук спекулянтів та релігійних фанатиків – адже тоді вона перетворюється на могутню та небезпечну зброю, що залишає за собою ріки крові та моторошні руїни.

В історії практично кожної релігії є свої темні плями. Візьмімо хоча б хрестові походи та безнаказанні діяння інквізиції, що забрали з собою життя тисяч інаковірців.

Або згадаймо іслам та його послідовників-терористів, які підлаштували Коран, священну книгу мусульман, під свій лад і прикривають його законами свої злочинні діяння…

Прикладів можна наводити безліч, та найстрашнішим є те, що навіть у набагато менших масштабах віра у Бога може бути небезпечною. Настільки, що її зарахували до переліку психічних захворювань.

Провівши низку спостережень за ревно віруючими людьми, американські вчені дійшли висновку, що віра в Бога є різновидом психічної хвороби. В центрі досліджень психологів опинилися дуже релігійні люди, які вірять в існування вищої сили і вплив цієї сили на здатність людини приймати усвідомлені рішення.

За дивним збігом обставин у ревно віруючих люде частіше трапляються параної, тривожні розлади, емоційна нестабільність і галюцинації. Ті віруючі, у яких проблеми зі здоров’ям, вважають Бога жорстоким, а ось ті, хто каже, що він добрий та милосердний, здебільшого проблем зі здоров’ям не мають.

В якості ілюстрації результатів дослідження доктор Ліліан Ендрюс згадує про свідків Єгови, які відмовляються від переливань крові, що часом стають єдиним порятунком від смерті. Хворі ніби одержимі релігією, вони воліють померти, аніж погодитися на переливання. Таких людей, каже професор, слід лікувати насильно, адже вони – психічно нестабільні, тому не можуть приймати рішення про власне лікування.

Психічними відхиленнями лікарі назвали і наявність самозцілюючих особливостей, і можливість безпосередньо спілкуватися з Богом.

Джерело: http://newsbang.net/veru-v-boga-obyavili-psikhicheskoi-boleznyu

Інші новини розділу