Новозеландська телеведуча невимушено вимовила назву пагорба з 85 букв Автор: lesya · Опубліковано: 14.09.2015 22:09 · Розділ: Життя

Цими днями героєм Інтернету став один британський телеведучий, який зумів без жодної запинки вимовити назву одного з селищ Уельсу. Своєю дикцією ведучий прогнозу погоди вразив глядачів – ще б пак, багато хто назву населеного пункту не те що вимовити – написати правильно не може. А все тому, що налічує вона, ця назва, цілих п’ятдесят вісім букв!

Британський ведучий Ліам Даттон став героєм Інтернету та світових ЗМІ після того, як в ефірі чергового випуску прогнозу погоди без жодної запинки вимовив назву селища, розташованого в в Уельсі. Якщо перекласти цю назву з валлійської, то отримаємо ціле речення, щось на кшталт «Церква святої Марії в улоговині білої ліщини поблизу бурхливого виру і церкви святого Тісіліо неподалік червоної печери». Власне, це й сказав Ліам в ефірі.

Його «подвиг» взялася повторити – та ба, навіть перевершити – телеведуча Рене Райт з Нової Зелландії. В ефірі чергового випуску погоди вона з легкістю вимовила назву пагорба, що знаходиться в Новій Зеландії. Назва цього місця складається з вісімдесяти п’яти букв і вона справедливо вважається найдовшою назвою гори та місцевості в цілому світі.

В перекладі з мови маорі, місцевої народності, яка колись тут мешкала, назва також означає ціле речення. Звучить вона як Taumatawhakatangihangakoauauotamateaturipukakapikimaungahoronukupokaiwhenuakitanatahu (Тауматауакатангиангакоауауотаматеатурипукакапикимаунгахоронукупокануэнуакитанатаху). В перекладі ця фраза звучить наступним чином: «Вершина, де Таматеа, чоловік з великими колінами, підіймався на гору, ковтаючи землю, який подорожував і грав на своїй носовій флейті для своєї коханої». Погодьтеся, навіть в перекладі на рідну мову таке речення не надто добре запам’ятовується. Що там говорити про мову маорі!

Після вдалої спроби демонстрації бездоганної дикції від новозеландської телеведучої в Інтернеті з’явилося чимало відео, на яких користувачі намагаються повторити і повторюють виступи ведучих.

Що ж стосується британця Ліама, то його рекорд з легкістю повторила українка Катерина БУлатова, ведуча програми свідок на телеканалі НТН. Дівчина невимушено вимовила українську версію назви села, що наробило стільки шуму, - Лланвайрпуллгвінгіллгогерихверндробуллллантісілйогогогох. Відео – сюжет новин - стало хітом на YouTube.


Що ж, тепер пробуйте ви і публікуйте свої відео!


Інші новини розділу

 • Що необхідно зробити батькам для щасливого майбутнього дитини

  Що необхідно зробити батькам для щасливого майбутнього дитини · Jane Holiday · 17.07.2017 15:43

  Всі батьки хочуть, щоб їх діти тримали якнайдалі від неприємностей, добре вчилися в школі й створювали щось хороше і корисне, коли стануть дорослими. На жаль, керівництва з виховання щасливої та успішної дитини не існує, але психологи змогли вказати на ті фактори, які притягують успіх. Всі ці факти стосуються батьків та сім'ї, що не викликає жодного подиву, адже батьки, які виховують щасливих і здібних дітей, вміють багато загального. Щоби в успішних батьків росли успішні діти необхідно розвивати їхні здібності й займатися самоосвітою вдома. Навчіть дитину як скласти бізнес план.


 • Медитація - як спосіб життя, або світ без ілюзій та страху

  Медитація - як спосіб життя, або світ без ілюзій та страху · Jane Holiday · 10.07.2017 12:20

  Якщо ви захоплюєтеся здоровим способом життя і багато читаєте про зняття стресу, то частіше за все ви, мабуть, зустрічали таке поняття, як медитація, але досі більшість людей не розуміють, що це таке. Медитація, як спосіб життя, дає людині великі можливості, але для цього потрібно зрозуміти, чим вона є насправді. Усе про свідомість та медитацію ви можете прочитати за посиланням.


 • 7 ідей для вашого бізнесу, які справді працюють

  7 ідей для вашого бізнесу, які справді працюють · Jane Holiday · 28.06.2017 12:44

  Успішні підприємці радо діляться власними секретами, які привели їх до колосального успіху в бізнесі.


 • Сплануйте добудову другого поверху у вашому домі правильно

  Сплануйте добудову другого поверху у вашому домі правильно · Jane Holiday · 26.06.2017 16:09

  Однією із суттєвих переваг приватного спорудження є можливість розширити житлову площу. Можна до уже існуючої будівлі добудувати частину, або ж побудувати другий поверх. В цій статті ми зупинимося на ключових моментах планування та будування другого поверху на уже готовій будівлі.


 • Доглядайте за своїм холодильником правильно

  Доглядайте за своїм холодильником правильно · Jane Holiday · 20.06.2017 13:09

  Купуючи новий холодильник споживач сподівається на те, що агрегат прослужить дуже довго, так воно і є, якщо не забувати за ним доглядати. Дізнайтеся основні правила догляду з цієї статті.