Вчені встановили запах смерті Автор: lesya · Опубліковано: 14.09.2015 19:34 · Розділ: Наука

Недавно група вчених з Британії вирішила провести доволі моторошне дослідження, в рамках якого було з’ясовано, який запах має смерть. Про отримані результати вчені сповістили в рамках Британського фестивалю науки, що проходив у місті Бредфорд.

Що вчені мали на увазі, говорячи про запах смерті? Як кажуть самі дослідники, мова йде про запах людського трупа одразу після смерті.

Провівши низку експериментів, вчені дійшли висновку, що одразу після смерті запах людського тіла нагадує запах свіжоскошеної трави, проте часом це може бути запах свіжої риби.

Вся справа тут у речовинах, які виділяє наш організм після переходу душі у потойбіччя. Тіло, кажуть учені, починає виділяти гексанал – речовину, яка надає свіжоскошеній траві особливого аромату. Крім того, виділяється речовина індол, що має різкий запах, і триметиламін – ця речовина асоціюється у нас з ароматом свіжої риби.

Даних висновків вчені дійшли після проведення низки досліджень на основі кількох забитих свинячих туш. Їх було поміщено в герметичний простір, з якого експерти час від часу брали проби повітря, перевірячи їх на вміст відповідних речовин. Отримані результати вчені почали зіставляти з ароматами живої людини.

Коментуючи отримані результати, вчені кажуть, що вони можуть бути корисними для криміналістів та службових собак, який можна натренувати особливим способом – так, щоб вони могли знаходити тіла недавно померлих людей. Це б суттєво допомогло у скоєнні злочинів та затриманні злочинців, адже багато слідів з часом зникає, і розкриття злочину стає неможливим.

Дослідження проводилося групою вчених з Університету Хаддерсфілда.

Поки англійські вчені з’ясовують, як пахне смерть, їхні колеги з Індії вирішили з’ясувати, як пахне… щастя. Було з’ясовано, які запахи в опитаних асоціюються зі щастям і задоволенням. В якості опитаних було обрано гостей готелю індійського міста Калькутти.

У респондентів поцікавилися, у який спосіб готель може зробити відпуск більш приємним. Більше сорока одного відсотка опитаних зізналася, що найбільше задоволення отримають завдяки приємному запаху, який би витав у номері.

Далі вчені склали список запахів, які асоціюються у людей із щастям та задоволенням. На першому місці опинився аромат свіжоспеченого хліба, на другому – чиста постільна білизна. Далі розташувалися запахи свіжоскошеної трави (ймовірно, результати були б іншими, якби респонденти знали про дослідження, проведене британцями, про запах смерті в все таке інше), квітів та меленої кави. Подобається постояльцям і аромат повітря після дощу, запах ванілі та шоколаду. Три останні запахи можуть трохи здивувати – це смажена риба і картоплі фрі, а також аромат смаженого бекону.

Джерело: http://lenta.ru/news/2015/09/09/grass/

Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.