Історики викрили Гітлера у важкій наркоманії: до кінця Другої світової війни він "перетворився на руїну" Автор: lesya · Опубліковано: 14.09.2015 17:29 · Розділ: Наука

Досліджуючи постать лідера нацистів Адольфа Гітлера, вчені дійшли висновку, що він був запеклим наркоманом. Вже до кінця Другої світової війни, з’ясували історики, він перетворився на руїну. При чому підсів фюрер на тяжкий наркотик – на метамфетамін. Гітлер полюбляв вживати метамфетамін перед промовами, а також перед важливими зустрічами. Під впливом наркотичних речовин провадив він переговори і з Беніто Муссоліні.

Історикам вдалося з’ясувати, що Гітлер систематично вживав цілу низку наркотичних препаратів. Найбільше він полюбляв метамфетамін, за безперебійні поставки якого відповідав особистий лікар фюрера Тео Морелль. Про це пише журналістка Тоні Мастробуоні в одному з німецьких видань. Виявляється, у Третьому рейху наркотики приймали всі – від спортсменів до домогосподарок.

Генріх Белль, один з найбільш відомих письменників двадцятого століття, у листі з фронту просив родину надіслати йому якомога більше первітину (первітин – фармацевтична назва метамфетаміну, який до 1957 року випускався в СРСР в якості лікарського препарату). І скандального в цьому не було абсолютно нічого - метамфетамін був у моді в нацистській Німеччині.

Цей наркотик позиціонувався як ліки, що підтримують бадьорість та ейфоричний стан протягом багатьох годин. У Третьому рейху він був дуже популярним – деякі фабрики навіть випускали цукерки з первітином, щоб порадувати домогосподарок. З початком Другої світової війни наркотик став дуже популярним і серед солдатів вермахту.

До речі, деякі дослідники навіть упевнені, що наркотичною залежністю Гітлера і його солдат можна пояснити чимало нюансів у внутрішній структурі рейху. Так, автор книги Der Тоталь Рауш ("Повна ейфорія") Норман Олер (Норман Ohler) пише, що наркотики зіграли головну роль не тільки в бліцкригу проти Франції у 1940 році, але і в поведінці самого Гітлера: «Лікарі і наркотики пояснюють багато у внутрішній структурі нацизму»...

У 1940 році, коли Німеччина вторглася до Франції, лікар Отто Рамке переконав генералів, серед яких був і Еммель Роммель, дати солдатам первітин. Роммель знав, що це за препарат, адже сам непогано на нього підсів. В результаті німецькі танки за чотири дні невпинного наступу знесли з лиця землі французькі укріплення в Авені. Німці були нестримні – це був метамфетаміновий бліцкриг.

В самого Гітлера справи йшли гірше. До 1945 року він став хворим і знесиленим наркоманом, спроможним лише на прийняття неадекватних рішень. Але вже після 1941 поведінку Гітлера важко було пояснити. За підрахунками істориків, за 1349 днів Гітлеру зробили вісімсот уколів з метамфетаміном, стероїдами та іншими речовинами, а ще він прийняв більше тисячі таблеток. Крім амфетаміну, фюрер приймав і морфій – за приписом свого лікаря.

В сорок п’ятому у Гітлера вже почали випадати зуби, і в квітні, незадовго до капітуляції, він погрожував доктору вбивством і поїдав цукор, щоб зняти абсистентний синдром.

Всього лідер нацистів вживав сімдесят два препарати, що й стало поштовхом до прийняття багатьох неадекватних рішень.

Джерело: http://www.newsru.com/world/09sep2015/hitler.html

Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.