Британські вчені напишуть листа інопланетянам Автор: lesya · Опубліковано: 14.09.2015 13:00 · Розділ: Наука

Людство давно намагається вийти на контакт з інопланетними цивілізаціями. Ще б пак, один лише Господь знає, скільки таємниць приховує від нас Всесвіт, тож було б добре дізнатися, що нас чекає в майбутньому. Вчені сподіваються, що розповісти багато чого цікавого нам, землянам, можуть більш розвинені інопланетні цивілізації, в існування яких вірить вражаюча частина наукового світу. Зрештою, в цій вірі нічого дивного немає: якщо осягнути свідомістю неосяжні розміри Всесвіту, мимоволі починаєш дивуватися тим, хто думає, ніби життя є тільки на Землі.

Отож британські вчені вирішили написати нашим інопланетним товаришам листа. Якщо він потрапить до рук представників більш розвинених цивілізацій, людство зможе знайти рішення величезної кількості нагальних проблем. Це у тому випадку, якщо інопланетяни погодяться нам допомогти. Втім, існує ризик того, що, дізнавшись про заселену людьми планету, інопланетяни вирішать її завоювати.

Ідея піти на такий крок з’явилася в групи британських астрономів, які висловили свій намір на Конференції британської частини SETI, що відбувалася в Лідсі.

До підготовки цього важливого послання підійшли з усією відповідальністю – було створено навіть спеціальний комітет, який, по-перше, повинен визначити головні пункти, що увійдуть до листа, а по-друге, вирішить, в якій формі - буквено-цифровій чи графічній – це послання напишуть.

Думки вчених з приводу доцільності послання розділилися. Одні виступили на підтримку написання листа, інші ж заявили про свою категоричну незгоду, яку частково мотивували тим, що у випадку контакту з інопланетними істотами існує загроза нападу останніх на нашу планету.

За підтримку ідеї виступив Андерс Сандберг, вчений, астроном і філософ з Оксфордського університету. Він каже, що в будь-якому випадку подібний ризик виправданий. Справа в тому, пояснює учений, що наш світ і цивілізація зараз зіткнулися з силою силенною проблем, які самі не в силі вирішити. В той же час прибуття більш розвинених інопланетян могло б допомогти нам впоратися з нагальними проблемами. Вчені сподіваються, що в жителів сусідніх планет є для цього необхідний досвід.

Підготовкою листа інопланетянам у співпраці з британцями займатиметься і фонд Юрія Мільнера, мільярдера з Росії. Він обіцяє виділити пристойну суму (сто мільйонів доларів) на фінансування проекту пошуку позаземних цивілізацій.

В рамках цього проекту вчені з усього світу сформулюють коротке послання інопланетянам, яке б допомогло земним ученим знайти позаземне життя методом "від протилежного" - шляхом їх повідомлення про наше існування.

Джерело: http://ru.golos.ua/suspilstvo/britanskie_uchenyie_napishut_pismo_inoplanetyanam_3634

Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.