Ліверпульське кафе запропонувало відвідувачам страви з залежаних товарів Автор: lesya · Опубліковано: 10.09.2015 17:11 · Розділ: Життя

Досить цікаву пропозицію своїм відвідувачам зробило одне кафе у Ліверпулі – тут всім бажаючим запропонували страви, зготовані з продуктів, що залежалися на полицях магазинів. При чому зробилося це відкрито і без прибріхувань.

Власники кафе Junk Food Project, що знаходиться в Ліверпулі, вирішили запропонувати клієнтам страви з продуктів, які не продалися. Кухарі готуватимуть страви з того, що їм віддають бакалійні крамниці, кейтерингові компанії та невеликі супермаркети.

Страви, що готуються в закладі, фіксованих цін не мають, тому відвідувачі можуть заплатити за них стільки, скільки вважатимуть за потрібне. При цьому багато хто зможе пообідати безкоштовно.

Ідею цього оригінального проекту взялася пояснити власниця закладу Габбі Холмс та її колега Наталі Крін.

Дівчата кажуть, що їх змушує лютувати невтішна статистика, яка твердить, що в середньому тридцять п’ять відсотків продуктів харчування ми викидаємо у відро. І це при тому, що в світі мільйони людей голодують і мріють бодай про шматочок того, що ми виносимо на смітник. Цей факт вони вважають ганебним, тож і вирішили знайти ще не зіпсованим, але не надто свіжим продуктам застосування.

«Це абсурд, що мільйони людей у світі голодують і мільйони продуктів закінчують свій шлях у смітнику», - каже Холмс.

До речі, обидві власниці кафе працюють офіціантками. Вони познайомилися випадково, через Інтернет, спілкуючись в одній із соціальних мереж. Холмс і Крін здружилися і в реальності, і згодом вирішили відкрити своє власне кафе. Тепер вони п’ять днів на тиждень присвячують своїй основній роботі, а у вихідні займаються розвитком власного закладу.

До речі, такі акції проти переведення продуктів харчування проводяться в світі доволі часто. Один активіст раніше вирішив подорожувати по світу і харчуватися виключно їжею зі смітників – щоб показати, скільки добрісенької їжі викидають у супермаркетах, в той час як у тій же Африці від голоду гинуть діти.

Взагалі, у світі все популярнішим стає таке явище, як фріганство. Активісти цього руху харчуються виключно зі смітників – така вже у них ідеологія.

Правда, слід розуміти, що у США, де цей рух і виник, смітники суттєво відрізняються від наших. Вони чисті і нові, а їжу, яку сюди викидають, охайно спаковують у пластикові пакети. Тим більше, що фрігани харчуються зі смітників, куди викидають товар ресторани та супермаркети, тому зіпсованих продуктів тут трапляється дуже мало.

Приміром, якщо в магазин завозять контейнер помідорів, серед яких є кілька зіпсованих, такий контейнер викинуть повністю: дешевше купити нову партію, ніж найняти працівників, які відсортують ці помідори. Тому на американських смітниках і справді є чим поживитися.

Джерело: http://lenta.ru/news/2015/09/08/cafe/

Інші новини розділу

 • Що необхідно зробити батькам для щасливого майбутнього дитини

  Що необхідно зробити батькам для щасливого майбутнього дитини · Jane Holiday · 17.07.2017 15:43

  Всі батьки хочуть, щоб їх діти тримали якнайдалі від неприємностей, добре вчилися в школі й створювали щось хороше і корисне, коли стануть дорослими. На жаль, керівництва з виховання щасливої та успішної дитини не існує, але психологи змогли вказати на ті фактори, які притягують успіх. Всі ці факти стосуються батьків та сім'ї, що не викликає жодного подиву, адже батьки, які виховують щасливих і здібних дітей, вміють багато загального. Щоби в успішних батьків росли успішні діти необхідно розвивати їхні здібності й займатися самоосвітою вдома. Навчіть дитину як скласти бізнес план.


 • Медитація - як спосіб життя, або світ без ілюзій та страху

  Медитація - як спосіб життя, або світ без ілюзій та страху · Jane Holiday · 10.07.2017 12:20

  Якщо ви захоплюєтеся здоровим способом життя і багато читаєте про зняття стресу, то частіше за все ви, мабуть, зустрічали таке поняття, як медитація, але досі більшість людей не розуміють, що це таке. Медитація, як спосіб життя, дає людині великі можливості, але для цього потрібно зрозуміти, чим вона є насправді. Усе про свідомість та медитацію ви можете прочитати за посиланням.


 • 7 ідей для вашого бізнесу, які справді працюють

  7 ідей для вашого бізнесу, які справді працюють · Jane Holiday · 28.06.2017 12:44

  Успішні підприємці радо діляться власними секретами, які привели їх до колосального успіху в бізнесі.


 • Сплануйте добудову другого поверху у вашому домі правильно

  Сплануйте добудову другого поверху у вашому домі правильно · Jane Holiday · 26.06.2017 16:09

  Однією із суттєвих переваг приватного спорудження є можливість розширити житлову площу. Можна до уже існуючої будівлі добудувати частину, або ж побудувати другий поверх. В цій статті ми зупинимося на ключових моментах планування та будування другого поверху на уже готовій будівлі.


 • Доглядайте за своїм холодильником правильно

  Доглядайте за своїм холодильником правильно · Jane Holiday · 20.06.2017 13:09

  Купуючи новий холодильник споживач сподівається на те, що агрегат прослужить дуже довго, так воно і є, якщо не забувати за ним доглядати. Дізнайтеся основні правила догляду з цієї статті.