Портрет Ангели Меркель став посібником для біженців Автор: lesya · Опубліковано: 30.10.2015 15:46 · Розділ: Події у світі

Бажаєте вивчити німецьку мову? Варіантів є безліч: можете піти традиційним шляхом, записавшись на курси, що пропонують немецкий для начинающих, а можете вибрати більш екстремальний варіант освоєння іноземної. Наприклад, стати біженцем і вивчити німецьку безкоштовно.

Правда, останній варіант зможуть оцінити хіба що любителі чорного гумору, адже ситуації, в якій опинилися люди, що стали біженцями, явно не позаздриш. Тож краще все-таки зупинитися на першому варіанті.

Тим не менше, мігрантів, які перетнули німецький кордон, і справді вчать німецької мови. І навіть на прикладі Ангели Меркель: її фотографія цими днями з’явилася на сторінках посібника, призначеного для навчання біженців рідної для німецького населення мови.

Такі оригінальні посібники використовують волонтери міста Лімберге. Частини обличчя німецького канцлера служать для ілюстрації окремих слів. Приміром, таких як лоб, рот, ніс, волосся.

Ось такий посібник використовують волонтери (фото з сайту berlin24.ru)
Ось такий посібник використовують волонтери (фото з сайту berlin24.ru)


Цього року у Німеччині очікується величезний приплив біженців. Такого в країні не було ще з 1992 року, коли до Німеччини «завітало» чотириста сорок тисяч нелегальних мігрантів. У цьому році, кажуть експерти, їх буде не менше восьми сотень тисяч. Всі прохання намагатимуться розглядати якнайшвидше, проте багато хто отримає відмову: за словами Ангели Меркель, Німеччина просто не зможе усіх прийняти.

До речі, недавно в мережі розгорівся скандал, в центрі якого опинилася Меркель та одна юна палестинка, донька палестинського мігранта. Під час відвідин однієї зі шкіл, канцлер бесідувала з дітьми, що тут навчалися. Серед присутніх була чотирнадцятирічна палестинська дівчина, яка розповіла Меркель, що ось уже чотири роки мешкає у Німеччині разом зі своїм батьком. Правда, в її батька лише тимчасовий дозвіл на проживання. Тож скоро, ймовірно, їм доведеться повернутися додому.

Почувш такі слова, Рім розплакалася – покидати навчання в Німеччині їй зовсім не хотілося. У відповідь на це Ангела Меркель пояснила, що Німеччина просто не зможе всіх прийняти. Адже сотні тисяч біженців хочуть отримати право проживати тут, а всіх прийняти не можна. Втім, Меркель вирішила втішити бідолашну, сказавши, що та вже й так зробила чимало успіхів у вивченні німецької. Та це Рім не розрадило.

Вчинок Меркель викликав неоднозначну реакцію користувачів – одні хвалять її за відвертість, інші критикують за надмірну прямоту.


Інші новини розділу