У США тисячі людей страждають від передозування кофеїном Автор: lesya · Опубліковано: 10.09.2015 13:49 · Розділ: Події у світі

Сьогодні у світі стає все більше людей, залежних від кави та кофеїну. Медики стривожені: все дійшло до реально критичних норм.

Кавоманом сьогодні вважає себе кожен другий. При цьому все частіше на кофеїн підсідають і діти – полюбляючи енергетичні напої, вони вживають кофеїну стільки, що й дорослий не завжди може осилити.

Правда, в старі часи теж було чимало любителів кави. Приміром, знаменитий письменник Оноре де Бальзак, подейкують, щодня випивав до п’ятдесяти порцій кави. Але тоді й кава була іншою – щоб отримати смертельну дозу кофеїну, слід було випити вісімдесят одну чашечку кави або триста сімнадцять чашок чаю. Однак з часом ситуація погіршувалася, і таких людей, як Балзак, ставало все більше.

В американців взагалі розвинулася якась божевільна пристрасть до кофеїну. Аріана Еунджунг Ча відзначає, що сформувалася ціла індустрія, яка пропонує споживати кофеїн більш ефективно, не тільки з кавою.

Справді, сьогодні кофеїн додають до найрізноманітніших харчових продуктах і супутніх товарів. Про його вміст ми можемо прочитати на етикетках напоїв-енергетиків, в інструкціях до таблеток типу "Не засинай", в жувальних гумках тощо.

Та найбільш сильнодіючим препаратом в наш час вважається чистий порошковий кофеїн, який рекомендують додавати до їжі у вигляді приправи. Коштує він недорого, пише журналістка, всього десять доларів за фунт, а продається оптом, в целофанових пакетах чи бляшаній тарі. Одна чайна ложечка такого кофеїну здатна замінити двадцять вісім чашок звичайної кави.

І ось внаслідок появи цих нових продуктів з кофеїном медики фіксують нове тривожне явище – симптоми передозування, а також залежності і ломки! І це не поодинокі випадки – тисячі пацієнтів звертаються за допомогою до медиків, і в них діагностують симптоми передозування кофеїном чи відміни препарату.

Буває й гірше: для декого експерименти з кофеїном закінчуються летально. У США, приміром, недавно померла чотирнадцятирічна дівчинка з хворим серцем. Два енергетики з кофеїном, випиті протягом доби, стали для неї смертельною дозою.

Беручи до уваги сумні дані, спеціалісти Американського Управління з нагляду за якістю продуктів і ліків (FDA), звернулося до споживачів із застереженням, нагадуючи, що кофеїн – продукт дуже небезпечний. Співробітники відомства також звернулися до продавців, нагадавши їм, що вони торгують небезпечним товаром, адже різниця між безпечною і токсичною дозою чистого кофеїну дуже мала, і відміряти точну порцію кухонним приладдям просто неможливо.

До речі, у США «кофеїнова абсистенція» включена до списку психічних розладів.

Джерело: http://www.inopressa.ru/article/09Sep2015/independent/coffee.html

Інші новини розділу