Виявлено додаток для Android, який робить таємні знімки користувача, а потім вимагає викуп Автор: lesya · Опубліковано: 09.09.2015 19:41 · Розділ: Нові технології

Цікава та не надто приємна новина для власників смартфонів, що працюють на базі операційної системи Android: виявляється, існує спеціальний потаємний додаток, який шантажує своїх користувачів. Про існування цього програмного забезпечення повідомляє техноблог Zscaler.

Працює додаток наступним чином: він таємно фотографує користувача фронтальною камерою, а потім блокує смартфон, вимагаючи за розблокування викуп в розмірі п’яти сотень доларів.

Від звичайних програм-блокувальників додаток відрізняється можливістю збирати компромат на власника смартфону. Після того, як компромат зібрано, смартфон починає погрожувати користувачеві відправити небажані фотографії людям, чиї номери записані в телефонній книзі в пристрої. Сплата викупу може врятувати користувача від небажаного скандалу, але тільки на деякий час: справа в тому, що програма не видаляється з пристрою. Вона залишається і після спроб видалення, і після перезавантаження пристрою, тож користувач не може бути впевненим у власній безпеці.

Поки що, кажуть експерти, найбільш надійним захистом від несанкціонованої зйомки є заклеювання об’єктиву фронтальної камери стікером – так смартфон не матиме що фотографувати.

Ясна річ, просто так програма на вашому смартфоні не з’явиться. Та вся справа в тому, що користувачі завантажують її добровільно. Додаток пропонує користувачеві безкоштовно переглядати ролики порнографічного змісту. Багатьох така пропозиція спокушає, і вони встановлюють на смартфоні злощасний додаток.

І поки користувач переглядає порно, додаток його фотографує, а потім погрожує відправити компрометуючі знімки іншим людям.

Програма називається Adult Player. Щоб розблокувати телефон, заблокований додатком, потрібно заплатити п’ятсот доларів – за це програма обіцяє відновити доступ до пристрою та видалити пікантні знімки. Правда, програма так і залишається на смартфоні, тому від чергового шантажу користувач не застрахований.

Зловмисники використовували брендинг уряду США і ФБР, щоб програмне забезпечення виглядало більш серйозним - у такий спосіб вони підкреслювали, що користувачеві краще самому заплатити викуп, аніж зв'язуватися з урядом.

Позбутися програми складно, але можливо, при цьому існує кілька способів видалення додатку – завантаження смартфона в безпечному режимі, відключити права адміністратора додатком («Налаштування» - «Безпека» - «Адміністратори пристрої» - зняти відмітку на додатку), після чого програму можна видалити звичайними засобами.

Джерело: http://russian.rt.com/article/113890

Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.