Ноти весільного маршу Вагнера продають за 3.6 мільйона доларів Автор: lesya · Опубліковано: 09.09.2015 17:05 · Розділ: Події у світі

Фото взято з сайту vmeste-ryadom.ru
Фото взято з сайту vmeste-ryadom.ru

Весільний марш для багатьох став знаменною мелодією, дорогим серцю спогадом, який нагадує про той світлий день, коли вони поєдналися серцями зі своєю половинкою. В декого по-іншому: ця музика змушує волосся на голові неприємно рухатися, а за спиною з’являються мурашки, і якийсь внутрішній голос із величезним запізненням вигукує «Втікай»… В когось ця музика не викликає абсолютно ніяких емоцій, а є й такі, для кого вона є черговим способом збагатитися. І збагатитися непогано – на цілих три з половиною мільйони доларів.

Саме таку суму заправив один продавець за рукописну партитуру весільного маршу (Treulich Geführt), написаного німецьким композитором Вагнером. Марш німецького композитора був частиною знаменитої опери «Лоенгрін», і цими днями його ноти виставили на продаж.

Продавець вирішив не повідомляти своє ім’я, а лише встановив фіксовану ціну – три мільйони шістсот тисяч доларів.

Партитура була написана півтора століття тому, в період між 1845-1848 роками – саме в цей час Ріхард Вагнер написав музику до «Лоенгрін». Рукопис, виставлений на продаж, містить не лише ноти, але й оригінальний текст опери, написаний самим автором на німецькій мові.

Вперше оперу «Лоенгрін» на сцені поставили у 1850 році у Веймарі (Німеччина). Що цікаво: сам композитор свій твір у театрі почув через цілих одинадцять років, адже на момент прем’єри він мешкав у Швейцарії. Особливої популярності марш Вагнера набув після того, як його виконали музиканти на весіллі британської принцеси Вікторії, котра приходилася донькою королеві Вікторії. Принцеса вийшла заміж за короля Пруссії та за сумісництвом імператора Німеччини Фрідріха III, а церемонія одруження відбулася в 1858 році.

Весільний марш Вагнера активно використовують ще й зараз. Його грають на католицьких весіллях. Правда, без вокальної партії. Здебільшого на початку весільної церемонії звучить саме марш Вагнера, а вже наприкінці – марш іншого композитора – Мендельсона. Однак часом ця практика варіюється.

Що ж стосується славної опери, то вона заснована на європейських легендах епохи Середньовіччя про знаменитих лицарів Грааля. У творі Ріхарда Вагнера показана боротьба язичництва і християнства, на тлі якої показано одвічний конфлікт натовпу і генія чи, якщо оперувати абстрактнішими поняттями, сірості та унікальності.


Інші новини розділу