В центрі Мехіко виявили стіну з людських черепів Автор: lesya · Опубліковано: 08.09.2015 19:51 · Розділ: Наука

Недавно в центрі мексиканської столиці було виявлено зловісну знахідку – стіну з людських черепів. Розташована вона в самісінькому центрі міста, на вулиці Гватемала. Правда, людські черепи не є результатом якихось мафіозних розборок, які у Мексиці є досить частим явищем. Археологи, що відшукали знахідку, кажуть, що стіна – це ритуальна споруда часів Ацтекської імперії.

Стіну, споруджену з людських черепів, в ході розкопок виявили мексиканські вчені. Розкопки проводилися в історичному центрі Мехіко, розповіли представники Національного інституту археології та історії Мексики.

Знахідку було виявлено на вулиці Гватемала на глибині двох метрів. Стіна являє собою прямокутну платформу платформу завдовжки до тридцяти метрів, посередині якої викладено кілька десятків черепів, що утворюють коло. Називається це ритуальне спорудження цомпантлі – так його називали ацтеки, що розмовляли мовою науатль.

Стіна, виявлена археологами, збудована з каменю каменю вулканічного походження. Вкрита вона штукатуркою і плитами. Краї споруди «дивляться» на Північ і на Південь.

За словами місцевого археолога Рауля Баррера, в стіні трапляється безліч останків людських скелетів. Це фрагменти щелеп та черепів. Посередині ритуальної споруди, в центральній її частині, розташувалися людські черепи, скріплені вапном і викладені у формі кола. На даний час вчені нарахували тридцять п’ять черепів, але їх може бути набагато більше. Переважна більшість черепів належала молодим чоловікам, але деякі останки належали жінкам та дітям.

Черепи, припускають учені, належали ворогам ацтеків, яких ті обезглавили, приносячи в жертву (фото з сайту www.liveinternet.ru)
Черепи, припускають учені, належали ворогам ацтеків, яких ті обезглавили, приносячи в жертву (фото з сайту www.liveinternet.ru)


Експерти припустили, що стіну було збудовано на межі п’ятнадцятого-шістнадцятого століть і вона є Великим цомпантлі Теночтітлана - столиці Ацтекської імперії, на місці якої зараз розташувалося Мехіко.

Вчені пояснюють, що в часи ацтеків ця споруда мала особливе символічне значення. Передбачається, що значна частина цих черепів могла належати ворогам так званих мешиків (ацтеків), яких ті під час чергової бойні взяли у полон, а згодом принесли в жертву. Голови вбитим ворогам, очевидно, повідрізали, спорудивши з них стіну, яка, ймовірніше за все, служила підтвердженням їх могутності, каже археолог Едуардо Матос Моктесума, один з керівників проекту розкопок.

Джерело: http://www.topnews.ru/news_id_80987.html

Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.