Африка може залишитися без бананів Автор: Вікторія · Опубліковано: 31.08.2009 14:20 · Розділ: Екологія

Бананові плантації декількох африканських країн вражені невиліковними захворюваннями, які поширюються комахами-шкідниками. Це кущистість верхівки, основними симптомами якої є припинення росту дерева, деформація і закручування листя всередину, та бактеріальне в'янення, що повністю вбиває рослини і робить їхні плоди неїстівними. Стійкість до цих хвороб мають лише деякі різновиди бананових дерев.

Вчені закликають африканських фермерів вжити термінових заходів: обробити плантації пестицидами, попередньо викорчувавши всі бананові дерева, чи спалити рослини. Після цього на полях можна висадити хворобостійкий сорт.

За даними Консультативної групи з міжнародних сільськогосподарських досліджень, кущистістю верхівки вражені бананові угіддя в Ефіопії, Уганді, Руанді, Кенії, Танзанії, Габоні, Конго, північній Анголі та Малаві. А від бактеріального в'янення страждають банани в Ефіопії, Уганді, Руанді, західній частині Кенії, північно-західній Танзанії, а також у двох провінціях Конго.

За обсягом серед вирощуваних культур, банан займає четверте місце в світі, поступаючись тільки рису, пшениці і кукурудзі. Рід об'єднує понад 40 видів, поширених головним чином у Південно-Східній Азії і на островах Тихого океану. Найпівнічніший вид - банан японський (Musa basjoo, родом з японських островів Рюкю), вирощується як декоративна рослина на чорноморському узбережжі Кавказу, в Криму і Грузії.

Джерело newsland.ru


Інші новини розділу