Політик порівняв норвезьких курців з гонимими євреями Автор: lesya · Опубліковано: 07.09.2015 17:40 · Розділ: Політика

Про ті поневіряння, які довелося пережити єврейському народу в роки Другої світової війни, відомо багато, але не все. Їх переслідували, масово розстрілювали, вбивали в газових камерах, мучили в концентраційних таборах. Та виявляється, є люди, яких ще й зараз точнісінько так само переслідують. І не у віддалених країнах Африки чи в мусульманському світі, закони якого нам незрозумілі, а тут, у нас, у розвиненій і вільній Європі, а точніше, у Норвегії. Недавно один норвезький політик заявив, що є категорія населення, яку переслідують так, як свого часу переслідували євреїв.

З такою скандальною заявою виступив один норвезький політик, лідер євроскептичної Берегової партії Норвегії Гейр Фінне, що представлена в раді губернії Тромс. Політик несподівано для більшості членів урядової установи виявив схожість між становищем, в якому опинилися курящі громадяни в Норвегії, та становищем, в якому довелося виживати євреям під час фашистської окупації країни.

«Ми боремося з систематичною дискримінацією курців. Ми нічого подібного не бачили з часів окупації», - голосно заявив Гейр Фінне.

Партія, яку очолив норвежець, серед усього іншого веде активну боротьбу за відновлення прав курящого населення. Вони намагаються домогтися дозволу на куріння навіть у громадських місцях, барах, кафе та ресторанах, і саме цей крок є головним у їхній передвиборній програмі. Члени партії балотуються на вибори до місцевої ради, і вони мають відбутися вже в наступному місяці.

Фото з сайту ruslekar.info
Фото з сайту ruslekar.info

За словами Гейра, боротьба з курінням та обмеження прав тієї частини населення, що страждає від цієї згубної звички, це узаконена дискримінація. «Євреїв же переслідували з 1933 року. Зараз нас контролюють сильніше, ніж при Штазі», - каже політик.

Однак інший член партії, Крістіан Андерсен вирішив уточнити слова свого боса: він зазначив, що висловлювання стосується саме дискримінації, а не вбивств та фізичних утисків курців, яким в роки Другої світової війни піддавалися євреї.

Втім, навряд чи Гейру Фінне з його соратниками вдасться чогось домогтися: партія існує вже скоро двадцять років – її було засновано у 1999 - і не користується популярністю сере місцевого населення. В парламент вона потрапляла лише два рази – у 2001 та 2005 роках, та й то лише з результатом у декілька місць.

Тому тій частині норвезького населення, яка ще й досі палить, варто замислитися над тим, щоб відмовитися від цієї згубної звички, а не надіятися на невиправдані поблажки парламенту.

Джерело: http://mignews.com/news/politic/030915_91727_00414.html

Інші новини розділу