Мільярдер з Єгипту хоче викупити острів у Греції, щоб поселити там сотні тисяч біженців Автор: lesya · Опубліковано: 04.09.2015 19:19 · Розділ: Події у світі

Проблема мігрантів останнім часом постала дуже гостро в Європі – дедалі більше людей, втікаючи від воєн, жебрацтва та злиднів у себе вдома, зважуються перетинати кордон в найжахливіших умовах, гинуть десятками, і заполонюють вулиці розвинених економічно країн, що становить загрозу економіці.

Влада цих країн, що стали жертвами біженців, зараз сушить голову над тим, куди ж діти десятки та сотні тисяч нелегальних мігрантів. З одного боку, відправляти їх на батьківщину – негуманно, з іншого ж, приймати в себе теж не виходить.

Цікавий спосіб вирішення цієї проблеми запропонував недавно один єгипетський мільярдер. Він пропонує викупити в Греції чи Італії один з островів і заселити його сотнями тисяч біженців, які дошкуляють цим двом країнам.

З такою заявкою виступив цими днями єгипетський телекомунікаційний магнат і мільярдер Нагіб Савіріс.

За словами мільярдера, він готовий купити навіть цілий острів, щоб розмістити там тисячі біженців і мігрантів, які зараз заполонили Європу та Азію, втікаючи з Африки в пошуках порятунку від військових конфліктів і безробіття в своїх країнах.

Спершу єгипетський бізнесмен написав про це в Twitter’і: «Греція чи Італія, продайте мені один зі своїх островів. Я проголошу його незалежність, прийму біженців та забезпечу їх роботою. На ньому вони побудують свою нову країну», - написав Савіріс три дні тому.

Пізніше в телеінтерв'ю Нагіб підтвердив свій намір – він всерйоз вирішив звернутися з цим проектом до урядів обох країн.

За словами Нагіба, Греція та Італія має десятки незаселених островів, і тут могли б оселитися сотні тисяч біженців. Один такий острів, вважає бізнесмен, коштує від десяти до ста мільйонів доларів, однак куди більшу суму потрібно буде вкласти в інфраструктуру.

Однак Савіріс переконаний, що такі острови могли б стати хоча б тимчасовим пристанищем для біженців. Згодом їм можна було б і працевлаштувати – на будівництво шкіл, лікарень, університетів і будинків. А хто захоче, може повернутися до себе на батьківщину.

Тут у журналістів виникло справедливе запитання – чому ж він не хоче організувати схожі поселення на островах Єгипту, на що бізнесмен відповів, що у нього нема відповідного дозволу влади, з одного боку, з іншого ж самі біженці не могли б знайти собі роботи всередині Єгипту.

Проблема нелегальних мігрантів – а це, здебільшого, громадяни Сирії, - дійсно стоїть серйозно. Лише від початку цього року дві тисячі триста людей загинуло при спробі перетнути кордон.

Джерело: http://realty.newsru.com/article/04sep2015/sawiris

Інші новини розділу