Німецькі дослідники навчили нейронні мережі "творити" в стилі знаменитих художників Автор: lesya · Опубліковано: 02.09.2015 19:05 · Розділ: Наука

Скоро картину якогось знаменитого художника можна буде легко підробити. Тож не дивуйтеся, якщо на черговому аукціоні з’явиться «невідоме раніше» полотно пензля Ван Гога, да Вінчі чи Пікассо...

Так, німецькі дослідники, що працюють із штучними нейронними мережами, навчили їх малювати картини в стилі знаменитих художників. Про результати створення чергового алгоритму заявили вчені з Університету Тюбінгена.

Нейронні мережі лише недавно навчилися малювати власні зображення. Але тепер вчені створили новий алгоритм, що дозволяє їм створювати картини в стилі найбільш знаменитих художників. Програма дозволяє мережам будь-яке зображення переробити в картину пензля ну, приміром, Ван Гога.

Нейронні мережі малюють картини (фото з сайту keddr.com)
Нейронні мережі малюють картини (фото з сайту keddr.com)

Своїм головним досягненням дослідники вважають те, що їм таки вдалося успішно відокремити репрезентації контенту і стилю в нейромережі. І тепер мережі незалежно одна від одної можуть управляти як самими зображеннями, так і стилем малювання.

Щоб продемонструвати результати, яких вдалося досягти дослідникам, вони додали до роботи кілька полотен у дусі Вінсента Ван Гога, Пабло Пікассо, Едварда Мунка, Василя Кандинського. Нейромережа обробляла фотографії в певному стилі, отримуючи зображення, максимально схожі на знамениті картини.

Нейромережа складається з дев’ятнадцяти шарів, і обробку зображень вона здійснює в кілька етапів. Всього на обробку одного зображення витрачається близько години, але дослідники сподіваються скоротити цей період.

Правда, вчені пояснюють, що самостійно створити свій стиль програма не може, але копіює вже існуючі пречудово. Й існує висока вірогідність того, що дослідження в цій галузі дозволять врешті-решт створити штучний розум.

Нейронні мережі можуть самостійно малювати картини. Такі сітки мають від десяти до тридцяти шарів, які працюють послідовно: отримавши картинку, вони її аналізують, а результати передають наступному шару. Перші шари мережі можуть проводити аналіз шарів та кутів, тоді як середні інтерпретують отримані особливості в об’єкти, а останні роблять висновки, що ж зображено на картині – будівля чи дерево.

Для отримання нових картин нейронні мережі змусили працювати у зворотному напрямку. Мережі показують випадковий шум, а з нього вона повинна окремі об’єкти – банан, мураху чи, скажімо, морську зірку. В результаті виходить певна стильова інтерпретація.

Джерело: http://www.newsru.com/cinema/01sep2015/neuro.html

Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.