У Польщі опублікували сенсаційні фотографії початку Другої світової Автор: lesya · Опубліковано: 02.09.2015 16:35 · Розділ: Події у світі

Цими днями у польській пресі з’явилися унікальні сенсаційні фотографії, на яких зображено початок Другої світової війни. Ці фотографії ніколи раніше не друкувалися, повідомляють експерти.

Опублікований альбом історики вже назвали сенсацією, а оприлюднив невідомі раніше знімки Інститут національної пам'яті Польщі. На фотографіях зображено, як Гітлер зі своїми військами вторгся в Гданськ.

За словами Яна Данилюка, співробітника польського Музею історії Другої світової війни, ці фото є винятковими. Вони ніколи раніше не друкувалися, тому становлять особливу цінність для істориків. Фактично, це «небачені свідоцтва перших днів війни на Помор'ї».

Донедавна вважалося, що всі фотографії подій, що супроводжували початок війни, було зроблено фотографами агентства Foto-Sönnke, однак недавно виявилося, що висвітленням військових дій Німеччини займався й інший фоторепортер, і альбом його знімків недавно в рамках Інтернет-аукціону придбав Інститут національної пам'яті.

Виняткові фотографії війни оприлюднили в Польщі (фото з сайту http://trojmiasto.gazeta.pl/trojmiasto/56,35636,18667156,wyjatkowe-niepublikowane-dotad-zdjecia-pierwszych-dni-wojny,,1.html)
Виняткові фотографії війни оприлюднили в Польщі (фото з сайту http://trojmiasto.gazeta.pl/trojmiasto/56,35636,18667156,wyjatkowe-niepublikowane-dotad-zdjecia-pierwszych-dni-wojny,,1.html)

Історикам не вдалося з’ясувати, принаймні, поки що, хто був автором цих фотографій. Відомо лише, що він був запеклим нацистом, адже підписи до його фотографій мають відверту антипольску спрямованість.

Правда, на деяких фотографіях можна побачити напис «Фото Любен», або «ФотоЛюлінський», тому деякі історики припускають, що автором фотографій є мешканець Гданська Вальтер Отто Люлінський, який згодом почав підписуватися як «Любен».

Альбом отримав назву "Kampf um Danzig" ("Битва за Гданськ"), він налічує тридцять дві сторінки, на яких вмістилося сто п’ять фотографій.

До речі, ще одну серію фотографій часів початку Другої світової придбав на початку березня цього року Музей Другої світової війни у Гданську.

До колекції музею потрапило двісті шістдесят негативів, зроблених відомим фотографом Гербертом Піддубським. Раніше їх також ніде не публікували.

Знімки висвітлюють події літа 1939 року, і на них зображено маневри польського війська. Як кажуть експерти, фото доводять, що польські військові були непогано підготовлені, що, однак, не завадило фашистам окупувати і розчленувати Польщу.

Музей закупив унікальні фотографії у доньки фотографf, Христини Куколи. До цього часу вони зберігалися у варшавському помешканні Gslle,cmrjuj, який загинув у 1945 році в одному з німецьких таборів. Дослідникам довелося з’ясовувати, де й коли було зроблено фотографії, адже до жодного з негативів коментарів не було.

Джерело: Czytaj więcej: http://www.dziennikbaltycki.pl/artykul/3783257,unikatowe-fotografie-trafily-do-muzeum

Інші новини розділу