Папа Франциск дозволив відпускати гріхи жінкам, що скоїли аборт Автор: lesya · Опубліковано: 02.09.2015 13:22 · Розділ: Релігія

Для багатьох жінок рішення про абрт - справжній тягар
Для багатьох жінок рішення про абрт - справжній тягар

Колись релігія правила світом, і в багатьох країнах ще й дотепер збереглися ці правила Однак в Європі ситуація склалася по-іншому, тож священикам доводиться враховувати зміну потреб та уподобань своєї пастви, а також основні суспільні тенденції. Саме тому церква, принаймні католицька, останнім часом стає все більш лояльною до «гріховних» потреб людства.

Чимало змін та удосконалень впровадив у життя теперішній Папа Римський Франциск. Він вирішив зробити церкву ближчою до віруючих людей, щоб вона стала тим місцем, куди б люди прямували за душевним спокоєм та умиротворенням. Недавно він, для прикладу, дозволив священикам відпускати гріхи жінкам, які зробили аборт. Прощення заслужили й лікарі, які до цього причетні.

Папа Франциск зізнався, що, не дивлячись на існуючі заборони та обмеження, вирішив дозволити геть усім священикам у Ювілейному році відпускати гріхи жінкам, що скоїли аборт, якщо вони від щирого серця попросять прощення у Бога та дійсно розкаюються у власних вчинках. Прощення гріхів священики можуть надавати на власний розсуд, пояснив Папа Римський.

Ще глава католицької церкви додав, що у своєму житті стрічав багато жінок, що зробили аборт, і тепер через усе життя несуть тягар. Ці жінки стикаються з неабияким тиском – докори сумління здатні отруїти їм життя.

У зверненні до священнослужителів Франциск говорить про «екзистенціальне і моральне випробування», яке переносять жінки, що перервали вагітність. «Я стикався з багатьма жінками, які несуть у своєму серці шрам цього болісного й болючого рішення», - каже понтифік.

За аборт канони католицької церкви передбачають суворіше покарання, ніж за вбивство. Жінок, які зважилися на подібне рішення, автоматично відлучають від Церкви – таке покарання передбачене ще за святотатське ставлення до Святих Дарів, за скоєння фізичного насильства проти Папи, самовільне зведення в сан єпископа, порушення таємниці конклаву чи сповіді і, нарешті, за єресь.

Аборт є тим гріхом, який може відпустити лише єпископ або священик, що належить до Верховного трибуналу Апостольської пенітенціарії. При цьому гріх мають всі, хто так чи інакше причетний до аборту – це і матір, що зважується на вбивство дитини, і лікар, який робить аборт, і навіть всі ті, хто підштовхує жінку до такого рішення.

Як уже вище зазначалося, священики зможуть прощати гріхи під час Ювілейного року – традиційного часу для прощення, протягом якого є можливість прощення особливих гріхів. Цьогорічний Ювілейний рік розпочнеться восьмого грудня 2015 року і триватиме до двадцятого листопада 2016 року.

Джерело: http://www.ukrinform.ua/rus/news/papa_rimskiy_razreshil_proshchat_genshchinam_greh_aborta_1780600

Інші новини розділу