Переможці обирають червоний Автор: Lesly · Опубліковано: 28.08.2009 16:56 · Розділ: Наука

Кольори здійснюють значний вплив на поведінку та думки людей. Як доказують дослідження в цій сфері, колір здатен впливати на діяльність головного мозку людини.

Німецькі вчені досліджували поєдинки з боксу, теквондо, греко-римської та вільної боротьби, де учасники носили червоний або синій одяг. Коли вони проаналізували результати, то виявилося, що колір одягу дійсно впливав на результат поєдинків з близько 55 % перемогою учасників в червоному. Звичайно, якщо ви слабкий боєць, то вам не допоможе червона футболка, але якщо в бою зустрічаються однакові суперники, колір здатен змістити цей баланс, зазначають науковці.

Один з дослідників розповідає, що судді підсвідомо віддають певну перевагу червоному. Однак, колір може впливати і на настрій та поведінку бійця. Насьогодні, вчені мають суттєві докази того, що червоний сприймається як домінуючий колір і здійснює негативний вплив на ефективність дій, тих, хто дивиться на нього.

Більшість дослідників схиляються до думки про те, що такий вплив червоного кольору на живих організмів пояснюється тим, що в природі він часто використовується як ознака домінування або агресії, а в людському суспільстві це підкріплюється ще й традицією розміщувати на червоному фоні попереджуючі знаки. Крім того, численні дослідження підтверджують, що таке ставлення до червоно кольору є вродженим, а не набутим.

Цікавим є і той факт, що в сутичці, обличчя людини, яка почуває себе сильнішою, наливається кров’ю, тоді як слабший супротивник блідне від страху.

Однак, червоний колір здатен не тільки вирішувати долю поєдинків, а й впливати на поведінку людей в буденному житті. Експерименти з червоним кольором показують, що люди намагаються уникати його, він здатний похитнути впевненість в своїх силах. На думку вчених, червоний в нашій підсвідомості тісно пов’язаний з відчуттям небезпеки; він навіює думку про переваги інших та власний провал. Так, результат іспиту може в значній мірі залежати від кольору одягу екзаменаторів, або кольору ручки, якою пише студент.

А вчені з Університету Британської Колумбії у Ванкувері (Канада) довели, що червоний колір не завжди негативно впливає на виконання завдань. Зокрема, під впливом червоного кольору покращуються результати роботи, що вимагає високої точності або деталізації, тоді як відтінки синього сприяють творчій роботі. Крім того, чоловіки вважають більш привабливими жінок, зодягнених в червоний колір.

Таким чином, можна зробити висновок, що вплив червоного кольору тісно пов’язаний з ситуацією в якій він зустрічається. Якщо він означає небезпеку, ми намагаємося уникати його, проте, в більш романтичній обстановці він навпаки сприяє зближенню.

Було проведено ще один цікавий експеримент з однорічними дітьми: їм пропонувалася на вибір іграшка червоного або зеленого кольору. При цьому немовлята завжди тягнулися до червоної, однак, якщо перед тим їм показували зображення із сердитим обличчям, вони обирали зелену іграшку.

Що найбільш вразило дослідників, так це факт, що добровольці абсолютно не усвідомлювали впливу кольору на підсвідомість, а отже і на свої подальші дії.

Джерело: newscientist.com


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.