Велосипедисти можуть збити з пантелику робомобіль Google Автор: lesya · Опубліковано: 01.09.2015 18:17 · Розділ: Авто-мото

Представники компанії Google продовжують активно тестувати свої безпілотні автомобілі. І з кожним днем виявляється, що до досконалості їм дуже далеко. Приміром, кількома днями раніше в ході випробувань безпілотних авто Google, що проходили в Остіні, штат Техас, США, високотехнологічну роботизовану машину збив з пантелику звичайний велосипедист, який зробив стійку (трекстенд) на перехресті.

В такій позиції велосипедист утримує рівновагу на велосипеді, що стоїть практично нерухомо. При цьому він не торкається ногою дорожнього покриття. Але велосипедист в цій стійці може зміщуватися вперед-назад або похитуватися з боку в бік.

Безпілотники Google до доріг поки що не готові (фото з сайту http://www.3dnews.ru/919403)
Безпілотники Google до доріг поки що не готові (фото з сайту http://www.3dnews.ru/919403)

І ось такий велосипедист верхи на велобайку зустрівся з роботизованим автомобілем на одному з перехресть Остіна. При чому ситуація склалася так, що переваги були саме у авто, і велосипедист чемно пригальмував, щоб пропустити автомобіль. При цьому він не зліз з велосипеда, а лише став в трекстенд-позиції. Автомобіль Google, помітивши велосипедиста, одразу зупинився, витримав паузу, а потім рушив. Але саме в цей момент велосипедист, щоб втримати рівновагу, проїхав кілька сантиметрів вперед, і авто знову зупинилося. Все це тривало близько двох хвилин, і за цей час роботизований безпілотний автомобіль навіть не дістався до середини перехрестя.

Велосипедист у стійці збив з пантелику високотехнологічну роботизовану машину (фото з сайту http://www.3dnews.ru/919403)
Велосипедист у стійці збив з пантелику високотехнологічну роботизовану машину (фото з сайту http://www.3dnews.ru/919403)

Велосипедист, який збив з пантелику таку високотехнологічну розробку, зізнався, що фахівці, які сиділи в машині та контролювали її, увесь час сміялися та намагалися дати хоча б якусь команду безпілотнику через ноутбук.

Інцидент, що стався на дорозі, яскраво демонструє, що робомобілі поки що непридатні для повноцінної заміни водіїв. Вони не вміють оцінювати ситуацію на дорозі так, як це зробить жива людина.

Тим не менше, позитивним є те, що безпілотник від Google в якості пріоритету вибрав безпеку життя та здоров’я іншого учасника руху, що, треба віддати належне, є серйозним досягненням. Електронна система безпілотників фіксувала навіть незначні зміщення, які ставали сигналом про можливий початок руху. І через це навіть кількасантиметрові зміщення велосипедиста розцінювалися як необхідність зупинитися через високу загрозу ДТП.

Джерело: http://www.3dnews.ru/919403

Інші новини розділу

 • Як зрозуміти, що вам потрібно на прийом до психотерапевта?

  Як зрозуміти, що вам потрібно на прийом до психотерапевта? · Jane Holiday · 10.07.2017 11:47

  У світі кількість людей, які відчувають зміни свого психічного здоров'я росте щорічно. Станом на 2017 рік ця кількість вимірюється мільйонами людей, які хоча б раз відчували на власному досвіді такі зміни. Багатьом важко усвідомити, для чого потрібен психотерапевт. У нормальних людей же є близькі та друзі, просто потрібно поговорити з ними та зібратися з силами й все пройде. А вся ця психотерапія - спосіб викачування грошей, раніше такого не було і ніяких депресій теж не було. Але якщо ж ви все-таки впевнені в своїх силах та здоров'ї та не бажаєте сидіти в черзі, щоб отримати довідку від лікаря, перейдіть за посиланням мед справка 086 у, та ознайомтеся з вигідними умовами її отримання в режимі «онлайн».


 • Топ сучасних винаходів для комфортного пересування

  Топ сучасних винаходів для комфортного пересування · Jane Holiday · 20.06.2017 14:15

  Сучасне людство бореться за екологію та навколишнє середовище, але в невпинному ритмі життя ходити пішки чи їздити на велосипеді не завжди актуально. До вашої уваги: чотири сучасних винаходи для комфортного пересування.


 • Найбільш популярні електромобілі в Україні

  Найбільш популярні електромобілі в Україні · Anastasia · 14.12.2016 22:54

  Останнім часом електромобілі на вітчизняному ринку стають все більш актуальними, оскільки вони не потребують палива, а їхні викиди не впливають на навколишнє середовище. Статистичні дані говорить, що у 2-й половині 2015 року продали 72 авто електричної тяги. Цього року за цей самий період було продано вже 192 автомобілі.


 • Майбутнє доріг

  Майбутнє доріг · Anastasia · 18.11.2016 19:34

  Нові технології проникають у всі сфери життя суспільства та держави. Розвитку інфраструктури завжди приділяють багато коштів і уваги, тому більшість провідних країн інвестує саме в багаторічні проекти. Саме так можна назвати якісні дороги масштаб, побудови яких викликає у звичного українця подив.


 • Шокуюча мода: уггі-сандалі, туфлі без каблука, захисні шкарпетки та інші неоднозначні речі

  Шокуюча мода: уггі-сандалі, туфлі без каблука, захисні шкарпетки та інші неоднозначні речі · Марина Левицкая · 01.11.2016 15:52

  Висока мода прекрасна тим, що навіть не намагається здаватися зрозумілою, як сучасне мистецтво. Але іноді дизайнери на повному серйозі видають дивні речі за модний тренд.