Біля берегів Греції виявили древнє місто Автор: lesya · Опубліковано: 01.09.2015 15:26 · Розділ: Наука

На нашій землі стільки таємничих місць, що й злічити годі. Нерозгадані секрети колишніх цивілізацій манять дослідників, і найазартніші з них таки роблять цікаві відкриття та несподівані знахідки.

2015 рік виявився досить багатим на археологічні відкриття. Недавно неподалік берегів Греції команда міжнародних дослідників виявила древнє місто. За попередніми оцінками, місто було збудоване в третьому тисячолітті до нашої ери.

Зараз воно повністю затоплене водою. Воно розкинулося на площі в один гектар – на цій території розташувалися руїни кількох бастіонів.

Древнє місто було виявлено в затоці Кілада в Арголіді, повідомляють журналісти.

Керівник групи дослідників, що зробили знахідку, каже, що місто належить до бронзової ери. Ще Жаль Бек підкреслює, що знахідку було зроблено зовсім випадково.

Правда, руїни міста було виявлено ще в минулому році, однак вчені мовчали про знахідку, адже не могли повідомити ніяких подробиць. І лише коли було проведено низку аналізів, спрямованих на визначення віку міста, вони вирішили повідомити світові про недавнє відкриття.

Всього серед руїн міста було зібрано більше шести тисяч предметів побуту, що були безладно розкидані серед напівзруйнованих фортечних стін та по дорогах і вулицях.

Ще одне древнє місто іншій групі археологів вдалося виявити в джунглях Гондурасу. Місто, за твердженням дослідників, було збудоване невідомою досі цивілізацією. Розташоване воно на північному сході Гондурасу, але деталі знахідки зберігаються в суворій таємниці і не розсекречуються.

Стародавнє місто добре збереглося
Стародавнє місто добре збереглося

Невідомо також, хто виявив стародавнє місто. Така таємничість викликана бажанням вберегти руїни від напливу туристів і мародерів. Тому науковці повідомляють лише невеликі деталі. Приміром, у пресу просочилася інформація, що місто розташовується у важкодоступному місці – такому, що дослідникам, щоб дістатися до місця розкопок, навіть знадобилася допомога військових.

Зараз сюди приїхали кращі археологи світу. Вони зізналися, що місто збереглося пречудово, й одразу видно, що його цілі століття ніхто не займав. На даний час дослідники вже знайшли перший артефакт – фігурку шамана, виготовленого у вигляді ягуара. Її вік, за попередніми оцінками учених, становить три-три з половиною тисячі років.

Ось такими фалоімітаторами лікували жіночу Істерію до 30-х років минулого століття (фото з сайту neobychno.com)
Ось такими фалоімітаторами лікували жіночу Істерію до 30-х років минулого століття (фото з сайту neobychno.com)

Кілька цікавих знахідок було в цьому році зроблено і у Польщі. Правда, вони дещо пікантніші, ніж попередні відкриття: в Гданську дослідники знайшли добрісенький фалоімітатор, датований вісімнадцятим століттям! Виготовлений він з натуральної шкіри з дерев’яним наконечником. Мартін Тімінський, дослідник і глава департаменту науки, каже, що знахідка поповнить історію еротики.

Об'єкт було знайдено під час розкопок, коли дослідники дісталися до покинутого туалету. Ось тут вони й наткнулися на таку-ось еротичну іграшку, яка, додають досліжники, збереглася у відмінному стані.

Вони також припустили, що під час використання хтось випадково впустив фалоімітатор в яму туалету, в якій він і пробув до наших днів.


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.