У Великобританії винайшли морозиво, яке не тане Автор: lesya · Опубліковано: 31.08.2015 15:06 · Розділ: Події у світі

Що може бути смачніше і бажаніше влітку, ніж ріжок смачного і холодного морозива? Ось лише тане воно надто швидко, і не встигаєш поласувати ним докінця, як уже розтоплений сироп стікає по руках і капає на землю. Або на вбрання. І якщо дорослі ще сяк-так можуть справитися з цією проблемою, то діти після поїдання морозива схожі не на дітей, а на маленьких зухвалих чортенят.

Однак у Великобританії знайшли вирішення цієї проблеми – тут створили морозиво, яке не тане. Продаватимуть його не всюди, а лише в парку розваг Alton Towers, що знаходиться в графстві Стаффордшир.

Творці унікального морозива вирішили не розголошувати секрет приготування своєї новинки, зберігаючи рецепт в таємниці. Журналістам лише вдалося дізнатися, що морозиво піддають спеціальній температурній обробці, після якого воно довгий час зберігає форму. Морозиво, яке не тане, випускатиметься у формі ріжка з ваніллю.

Автором новинки виступив кухар-експериментатор Хестон Блюменталь, а створювалося частування на його знаменитій «інноваційній кухні». Хестон прославився тим, що частує відвідувачів свого ресторану – «Жирної качки» - несподіваними і незвичними стравами. Наприклад, одного разу меню закладу поповнилося черговою новинкою – кашею із равликів, а інший день він запропонував поласувати морозивом з бекону.

Ще Хестон Блюменталь частував гостей свого закладу чорною ікрою і соусі з білого шоколаду і навіть печивом з кавою та часником!

До речі, щось подібне вже створювалося раніше. Два роки тому, у 2013 році, Девід Едвардс, інженер з Гарварду, створив морозиво, яке не тане цілих вісім годин! Такий тривалий час «нетанення» забезпечується спеціально створеною їстівною оболонкою, виготовленою з кокоса, горіха чи арахісу. Продукт назвали WikiPearls, і купити його можна в і кількох магазинах США та Великобританії. Покупці можуть купити морозиво з трьома смаками - манго, шоколадом та ваніллю.

На «інноваційній кухні» під час приготування страв кухарі використовують різні наукові технології. Приміром, в останні роки популярності набуває так звана молекулярна кухня, яка передбачає при готуванні використання сухого льоду, рідкого азоту та центрифуги. Якщо в такий пристрій помістити томатний сік, то він розділиться на три окремі субстанції. Це осад червоного кольору, безбарвний сік та плівка з жирів. Щоб додати страві особливого насиченого смаку, кухарі використовують кожну субстанцію окремо.

Джерело: http://fraza.ua/news/28.08.2015/229733/britanskij_shef_povar_pridumal_morozhenoe_kotoroe_ne_taet.htm

Інші новини розділу