Вчені вирахували найбільш небезпечного хижака в світі Автор: lesya · Опубліковано: 28.08.2015 21:13 · Розділ: Події у світі

Тваринний світ багатий хижаками різних розмірів та мастей. Трапляються серед них воістину жорстокі хижаки, зустрічі з якими уникають навіть найвідчайдушніші сміливці. Леви, тигри, ведмеді, акули та піраньї – лише від одної думки про можливість зіткнутися з кимось із них віч-на-віч, посивіти можна.

Та найбільш грізний у світі хижак не такий уже й грізний з вигляду. Стикаючись з ним у повсякденному житті, ми навіть не підозрюємо, на що він здатний.

Недавно команда канадських дослідників вирішила провести спеціальні підрахунки, щоб з’ясувати, хто із існуючих сьогодні хижаків є найбільш грізним, жорстоким і небезпечним. Результати для багатьох виявилися несподіваними – найбільш «ефективним» хижаком, на думку вчених з Канади, є людина.

Відповідне дослідження проводилося вченими з Університету Вікторії в Канаді. В рамках роботи фахівці проаналізували більше двох тисяч видів сухопутних і морських хижаків, і в результаті дійшли висновку, що жоден з них за ефективністю винищення інших видів не може зрівнятися з людиною. Як наслідок, людину вчені охрестили «суперхижаком».

Так, дослідниками було з’ясовано, що в результаті людської діяльності за останні півтисячі років з лиця нашої планети зникло триста двадцять два види тварин!

Щоб отримані вченими результати виглядали більш ефектно, вони підкріпили отриману інформацію математичним аналізом.

І ось що виходить: такі небезпечні хижаки, як ведмеді, леви та вовки від рук людини гинуть набагато частіше, ніж в сутичках між самими собою, при чому ця різниця досить-таки значна: перелічені види тварин від результатів діяльності людини гинуть у дев’ять разів частіше. У випадку з акулами та касатками цей показник ще вищий – людина стає причиною смертей цих хижаків в чотирнадцять разів частіше, ніж самі представники видів.

Опираючись на отримані дані, керівник дослідження професор Кріс Дарімонт каже, що людина своєю поведінкою порушує значну кількість законів дикої природи. Навіть той, що хижаки в більшості випадків скоюють напади на юних, поранених або хворих особин, тоді як люди діють з точністю до навпаки: вони полюють на здорових тварин репродуктивного віку, від яких безпосередньо залежить підтримка чисельності популяцій. А ще людина часто вбиває заради задоволення.

«Якщо врахувати домінування людини, її вплив на хижаків та інші унікальні риси поведінки, ми можемо припустити, що їй відводиться роль суперхижака, - пояснює Кріс Дарімонт. - Якщо його діяльність не обмежувати, він продовжить впливати на екологічні та еволюційні процеси по всьому світу». А це, вважають фахівці, може мати трагічні наслідки.

Джерело: http://www.rg.ru/2015/08/21/hischnik-site-anons.html

Інші новини розділу