Дівчата-первістки частіше страждають ожирінням Автор: lesya · Опубліковано: 28.08.2015 08:15 · Розділ: Краса і здоров'я


Новозеландські учені недавно наблизилися до розгадки проблеми ожиріння. Провівши низку досліджень, вони з’ясували, що дівчатка, які народжуються в сім’ї першими, часто схильні до ожиріння. Фактично, підрахували учені, вони на сорок відсотків частіше страждають ожирінням, аніж їхні молодші брати та сестри.

Намагаючись розгадати цю закономірність, вчені переконалися, що порядок появи на світ має значний вплив на вагу людини в майбутньому.

Дітям-первісткам загрожує ожиріння (фото з сайту krasotka.postimees.ee)
Дітям-первісткам загрожує ожиріння (фото з сайту krasotka.postimees.ee)


Відповідного висновку дійшли вчені з Університету Окленда в Новій Зеландії. Вони помітили, що старші сестри на сорок відсотків частіше мають проблеми з зайвою вагою, ніж молодші діти в сім'ї. Це призводить до того, що старші діти, народжені в сім'ї першими, стикаються з низкою серйозних захворювань та ускладнень.

В рамках експерименту вчені простежили за вагою, станом здоров’я та віковими особливостями тринадцяти тисяч чотирьохсот пар сестер. Результати дослідження з’явилися на сторінках наукового видання Journal of Epidemiology and Community Health.

Дівчатка, які в сім’ї народжуються першими, в третині випадків (29%) мають проблеми із зайвою вагою, а в сорока відсотках випадків і взагалі страждають від ожиріння. Така ж ситуація спостерігалася й у випадку з чоловіками – первістки також частіше страждають від проблем із зайвою вагою, ніж молодші брати чи сестри. Причину такого феномену вчені поки що не встановили.

Однак на тлі таких висновків вченим стало легше пояснити, чому сучасний світ сколихнула епідемія ожиріння. Зараз у сім’ях народжується менше дітей, ніж два покоління тому. А це означає, що загальна кількість людей-первістків зросла. В результаті стало більше тих, хто стикається з ожирінням.

Ще вченими було з’ясовано, що діти, які появляються на світ першими, частіше піддаються ризику розвитку діабету, а також страждають від підвищеного артеріального тиску. Причину цього явища вченим теж поки що з’ясувати не вдалося. В цілому ж результати останнього дослідження підтверджують той факт, що між порядком появи дітей на світ та ризиком виникнення зайвої ваги існує певний зв’язок.

Епідемія ожиріння загрожує світові (фото взято з сайту compulenta.computerra.ru)
Епідемія ожиріння загрожує світові (фото взято з сайту compulenta.computerra.ru)

Інші новини розділу

 • Комфортні покупки в інтернет-магазині

  Комфортні покупки в інтернет-магазині · Jane Holiday · 14.06.2017 12:53

  В сучасному світі велика кількість покупок здійснюється покупцем через інтернет, але так не хочеться штудіювати мережу в пошуках різних інтернет-магазинів. Дуже зручно, коли усе необхідне зібрано на одному сайті. До вашої уваги, бренд «Подушка», який на своїй інтернет-сторінці зібрав велику кількість товару для різних галузей життя.


 • Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку

  Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку · Jane Holiday · 31.05.2017 15:30

  Часто трапляється, що ми заводимо в себе дома рослину, яка сподобалася і раптом бачимо, що вона не дуже нам підходить.


 • Здорова психіка: рецепт збереження

  Здорова психіка: рецепт збереження · Anastasia · 05.12.2016 17:27

  У безперервному вирі буденних справ ми не помічаємо, що звички допомагають продукувати стресові ситуації у нашому і без того неспокійному житті. Відсутність сну, ненормований режим харчування чи солодке на вечерю – всі ці на перший погляд буденні речі завдають шкоди нашій психіці. Тому вчені склали перелік звичок, які допоможуть вам жити у шаленому графіку.


 • Прикраси розповідають про характер людини

  Прикраси розповідають про характер людини · Anastasia · 24.11.2016 16:26

  Психологи дійшли до висновку, що ми підбираємо прикраси в залежності не від фінансових можливостей, а від нашого внутрішнього «я». Одні надають перевагу золоту чи діамантам, інші ж із радістю носять яскраву біжутерію. Вибір прикрас чи їх відсутність може розповісти про людину більше, ніж ми думаємо.


 • Зимова депресія: чим заїсти

  Зимова депресія: чим заїсти · Anastasia · 16.11.2016 13:09

  Зима – пора холоду, снігу та авітамінозу. Зміна погоди та температурних показників, безумовно, впливає на те, що ми кладемо до рота. Іноді дуже важко "не заїдати" похмурий день плиткою шоколаду, але ж це так приємно! Дієтологи стверджують, що зміна раціону в цей період року є нормою, але зловживати не варто, адже, в першу чергу, страждає здоров'я. Тому вони наводять короткий перелік продуктів, які можуть стати в нагоді при зимовій сплячці.