Чоловік може впізнати невірну жінку по обличчю Автор: lesya · Опубліковано: 27.08.2015 23:28 · Розділ: Психологія

Про жіночу інтуїцію сказано дуже багато, і навіть вченими було доведено, що вона таки існує. І обвести жінку навколо пальця часом буває дуже тяжко: навіть не знаючи причин та не володіючи фактами, вона відчує, що їй брешуть.

Але недавно виявилося, що в питаннях подружньої вірності чоловіки не менш пронирливі, ніж представниці прекрасної статі. Вони за одним лише виразом обличчя можуть вияснити, зраджує їм дружина чи ні.

Провівши дослідження, австралійські вчені з’ясували, що про схильність жінок до подружньої вірності можна судити з виразу їхніх обличь, при чому згодяться для цієї справи навіть фотографії. Відповідного висновку дійшли дослідники з Університету Західної Австралії.

Трохи раніше інша група вчених з’ясувала, що подружню вірність людини можна визначити теоретично, якщо зібрати про неї всю інформацію в Інтернеті. Та, виявляється, є простіший спосіб це зробити: потрібно всього-на-всього подивитися на фотографію людини, яку підозрюють чи не підозрюють в зраді. Принаймні, схильність визначати вірність по фотографіях виявили у чоловіків. В рамках експерименту вчені давали чоловікам парні фотографії двох різних жінок, і вони на підсвідомому рівні в більшості випадків обирали ту, яка більш схильна до збереження подружньої вірності.

Фото з сайту womensdream.ru
Фото з сайту womensdream.ru

Правда, цей вибір далеко не завжди був правильним, але дані, отримані вченими, перевищили статистичну похибку. Під час проведення першого етапу експерименту чоловіки правильно відгадали п’ятдесят п’ять відсотків вірних жінок, а в ході другої спроби вони відгадали п’ятдесят дев’ять відсотків жінок, схильних зберігати вірність своєму партнеру.

А ще чоловіки досить точно вибирають жінок, що заслуговують довіри, що дозволяє ідентифікувати жіночу надійність з подружньою вірністю.

Як саме чоловікам вдається з високою точністю відгадувати вірних жінок за фотографіями, залишається загадкою. Але вчені припускають, що така здатність у чоловіків виробилася в ході еволюції, коли представникам сильної статі доводилося добре пильнувати за вірністю партнерки, щоб, бува, не довелося виховувати чуже потомство.

Тому на рівні підсвідомості чоловіки навчилися визначати, зберігатиме та чи інша жінка вірність або ні. При цьому чітких правил при виборі вірних та зрадниць не існує – чоловіки в основному керуються підсвідомістю.

Згодом та ж група учених з’ясувала, що при живому спілкуванні рівень точності у визначенні потенційних зрадниць зростав ще сильніше.

Джерело: http://www.glunews.ru/news/Investigation/muzchina_mozet_opoznat_nevernuju_zensjinu_po_licu.html

Інші новини розділу