Головним ворогом озонового шару виявився веселящий газ Автор: Вікторія · Опубліковано: 28.08.2009 17:16 · Розділ: Наука

Вчені встановили, що веселящий газ N2O є основним руйнівником озонового шару Землі в XXI столітті. Озоновий шар охороняє земну поверхню від згубного впливу ультрафіолетового випромінювання Сонця. У 80-х роках минулого століття було встановлено, що хлорфторвуглець (CFC), який використовувалися тоді в промисловості, руйнує цей шар. У 1987 році було прийнято Монреальський протокол, згідно з яким більшість країн світу обмежувала використання CFC-вмісних сполук. З того часу шар поступово відновлюється (остаточно він повинен повернутися в норму в 2050 році).

У рамках роботи вчені побудували модель впливу різних промислових хімічних сполук на озоновий шар планети. У результаті їм вдалося встановити, що зараз головну небезпеку для шару представляє саме веселяющий газ, джерелом якого є азотовмісні добрива. Зростання концентрації цього газу складає приблизно 0,25 відсотка на рік. Згубність газу полягає в тому, що він розкладається в атмосфері приблизно за 100 років.

Вчені виявили також, що хлорфторвуглець перешкоджає діоксиду азоту руйнувати озоновий шар. Останнє означає, що поступове зниження концентрації цих сполук в атмосфері повинне призводити до зростання агресивності газу N2O. Розрахунки вчених показують, що діоксид азоту може стати майже на 50 відсотків більш згубним для озону, ніж зараз.

Крім небезпеки для озонового шару, діоксид азоту відноситься до парникових газів. За своїх парниковим характеристиками він майже в 300 разів небезпечніший за вуглекислий газ. На думку вчених, всі ці факти вказують на необхідність міжнародного регулювання викидів веселящого газу в атмосферу.

Джерело oilru.com


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.