Чорні діри можуть бути порталом в паралельні Всесвіти Автор: lesya · Опубліковано: 26.08.2015 23:16 · Розділ: Наука

Попри те, що наука сьогодні вийшла на високий рівень, наш світ має ще стільки загадок і таємниць, що й уявити годі. І від однієї лише спроби осягнути масштаби та можливості нашого Всесвіту голова йде обертом.

Тим не менше, є певний тип людей, яким таке «головокружіння» до вподоби, і вони віддають життя за те, щоб хоч трохи наблизитися до розгадки таємниць Всесвіту. Ці люди – це вчені, які займаються вивченням масштабів Космосу.

Недавно вони дійшли висновку, що чорні діри, про які сьогодні науці відомо не так уже й багато, можуть бути свого роду порталами, через які матерія може потрапляти в паралельні Всесвіти. Правда, для цього необхідно дотримуватися низки умов. З такою інтригуючою заявою цими днями виступив знаменитий на увесь свті британський астрофізик Стівени Хокінг.

Він вважає, що та чорна діра, яка є досить масивна і до того ж обертається, може містити в собі вхід в інший Всесвіт. Про це учений заявив в рамках конференції, що відбулася цими днями у Стокгольмі. Витяги з конференції наводить видання «Індепендент».

Правда, вчений каже, що повернутися з «паралельного» Всесвіту назад у наш неможливо. Принаймні, через чорну діру.

«Ви не зможете повернутися в наш Всесвіт. Так що особисто я не наважився б пускатися в таку подорож, незважаючи на мій інтерес до польотів у Космос», - чесно зізнається Хокінг.

«І якщо ви відчули, що опинилися в чорній дірі, не втрачайте надії: вихід є», - жартує астрофізик.

Правда, така «подорож» може змінити об’єкт до невпізнання. Щоб вирватися з чорної діри, доведеться використовувати так зване «випромінювання Хокінга» - гіпотетичний процес випускання чорною дірою елементарних частинок. Згідно з теорією С.Хокінга, елементарні частки в деяких випадках можуть вириватися з чорних дір, в результаті чого вони можуть потрапляти як у наш Всесвіт (знову), так і в інший - паралельний.

Ще вчений спробував відповісти, куди ж дівається інформація про частки, які потрапляють в чорні діри. Стівени Хокінг вважає, що ці дані зберігаються на кордоні чорних дір, що є горизонтом подій.

Нагадаємо, що чорною дірою в ученому світі прийнято називати область, гравітаційна сила якої настільки велика, що навіть об’єкти, які рухаються зі швидкістю світла, і кванти самого світла в тім числі, не можуть її покинути. Британець Стівен Хокінг чимало часу віддав вивченню цих таємничих космічних об’єктів, то ж, цілком ймовірно, він має рацію, і чорна діра й справді може дозволити нам потрапити в паралельний Всесвіт.

Джерело: http://interfax.com.ua/news/general/286093.html

Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.