Експерти прогнозують вимирання росіян до 2050 року Автор: lesya · Опубліковано: 26.08.2015 18:19 · Розділ: Суспільство

Економічна та соціальна ситуація в Росії, попри твердження офіційних властей, залишає бажати кращого. Все настільки критично, що деякі експерти (що цікаво, не американські чи британські, а російські!) пророкують вимирання росіян вже в найближчому часі.

Дане питання піднімається на сторінках популярного в світі видання The Times, журналісти якого взяли на озброєння дані та гіпотези російських учених.

Згідно із ними, до 2050 року в Росії виживе лише вісімдесят мільйонів росіян, в той час як зараз населення країни налічує сто сорок три з половиною мільйони осіб. Решта ж зіп’ється, помре від недуг, викликаних стресами та злиднями, або накладе на себе руки. Молодь, замість того, щоб заводити дітей, з головою порине в депресію та алкоголізм.

Такі невтішні дані, опубліковані на сторінках газети, є результатом досліджень Інституту демографії, міграції та регіонального розвитку Юрія Крупнова. Вчений переконаний, що до 2050 року населення Росії скоротиться майже удвічі.

Основну причину таких невтішних для росіян тенденцій Крупнов та його колеги вбачають в низькому рівні добробуту росіян, які мешкають за межами Москви, при чому не лише у віддалених від столиці регіонах, а вже навіть у Підмосков'ї. На скорочення кількості населення впливатиме також песимізм, а ще небажання молодих пар заводити дітей у бідності.

За даними інституту, вже в першій половині цього року смертність серед росіян зросла на п’ять відсотків у порівнянні з тим же періодом минулого року. При цьому жертвами старої з косою ставали в основному молоді люди – у віці тридцяти п’яти-сорока п’яти років. За даними ОБСЄ, біля третини випадків загибелі російських чоловіків так чи інакше пов’язана із зловживанням спиртним.

Власне, підтвердженням цього служить і заявка глави Міністерства охорони здоров’я Росії Вероніки Скворцової, яка зазначила, що в сімдесяти відсотках випадків у крові померлих росіян було виявлено алкоголь.

Ще гіршим є те, що, за деякими даними, сорок відсотків дитячої смертності припадає на загибель дітей, задавлених своїми п'яними матерями.

За показниками тривалості життя Росія відстає навіть від Руанди (показник тривалості серед чоловіків – шістдесят три роки). Жінки в Росії живуть на дванадцять років довше, і такий розрив характерний тільки для країн, де йде війна, наприклад, для Сирії.

На сто тисяч росіян припадає шістдесят самогубців, і цей рівень втричі вищий від критичних норм, прийнятих ВООЗ.

Тим не менше, офіційна статистика РФ вимальовує куди радісніші результати. В країні, мовляв, вдалося знизити дитячу смертність, а також підняти природній приріст населення.

Джерело: http://www.pravda.ru/news/society/26-08-2015/1272357-demografia-0/

Інші новини розділу

 • Негативний вплив Facebook на людину

  Негативний вплив Facebook на людину · Anastasia · 18.01.2017 10:48

  Соціальні мережі забирають левову частку нашого часу впродовж дня. Звичайно багато з вас скажуть, що, фейсбучна активність у ХХІ столітті це нормально. Але проблема у тому, що мало хто з користувачів може відрізнити залежність від використання. У певний момент посмішка наших друзів змінилася на чатовий смайлик, а лайки стали прикладом прояву турботи та доброзичливості.


 • Ресторанна премія «Сіль»

  Ресторанна премія «Сіль» · Anastasia · 13.01.2017 15:05

  Наприкінці року, а саме 7 грудня, у столиці вручили щорічну ресторанну премію «Сіль». Нагороди – мідні сковорідки – отримали декілька закладів, які, на думку компетентного журі, є найкращими в нашій країні.


 • Що потрібно знати про поцілунки

  Що потрібно знати про поцілунки · Anastasia · 07.12.2016 17:09

  Журнал Time пише, що 55% чоловіків і 66% жінок припиняли багатообіцяючі стосунки через погані поцілунки. Вони наводять цікаві факти про нещодавні дослідження та анонсують тематичні книжки. Також видання ознайомлює читачів із нюансами, які потрібно знати для того, щоб сформувати культуру поцілунків.


 • Весілля в деталях

  Весілля в деталях · Anastasia · 28.11.2016 22:13

  Весілля – одна з найбільш відповідальних та захоплюючих подій у нашому житті. Зазвичай до неї готуються заздалегідь, але бувають випадки, коли все стається спонтанно, як у кіно. Тоді на допомогу молодятам приходять весільні координатори, друзі та родичі, які все швидко роблять.


 • Як швидко вивчити іноземну мову

  Як швидко вивчити іноземну мову · Anastasia · 28.11.2016 13:54

  Існує безліч порад, методів та шляхів для вивчення іноземної мови. Обирати можна з-поміж сотень варіантів, проте слід враховувати всі особисті якості та фактори, які зумовлюють стиль вашого життя. Пропри це, основу "рецепту" мають обов’язково складати стимул та бажання. На додачу, наведемо декілька корисних порад, які стануть у пригоді.