Юний тайванець продірявив картину, яка коштує $1.5 млн Автор: lesya · Опубліковано: 26.08.2015 15:56 · Розділ: Події у світі

Хочете помилуватися творами мистецтва, що коштують мільйони, відвідати виставку найдорожчих митців сучасності чи в якийсь інший спосіб долучитися до мистецтва? Не беріть з собою дітей!!! Адже такий спільний похід чи екскурсія у музей, експонати якого направду дуже дорогі, може закінчитися трагічно для вашого гаманця.

Цими днями на Тайвані на одній із виставок юний відвідувач випадково продірявив картину вартістю в півтора мільйона доларів. На щастя, адміністрація закладу вникла в ситуацію і вирішила не знімати штрафу з батьків юного «зловмисника»: картину реставрують за рахунок закладу, а точніше, страхової компанії, що несе відповідальність за збереження картини.

Картина, намальована італійським художником Паоло Порпорі, коштує, за оцінками експертів та мистецтвознавців, близько півтора мільйона доларів. «Квіти» виставлялися в столиці Тайваню, Тайбеї, на виставці The Face of Leonardo: Images of a Genius.

Одним із відвідувачів виставки став дванадцятирічний тайванець. Сюди він прийшов разом зі своїми батьками.

Камери спостереження, встановлені в залах музею, зафіксували, як підліток оступився, і, щоб не впасти, сперся на картину, що стояла на спеціальній підставці. Тоді хлопчик розгублено роззирається по боках і йде геть з місця інциденту. Спершись на картину, хлопець продірявив її, залишивши отвір, завбільшки з кулак.

«Дитина впала і натиснула на картину, залишивши в ній діру розміром з кулак», - розповів один із працівників компанії-організатора експозиції. Як уже зазначалося вище, організатори виставки вирішили не стягувати відшкодування за скоєні збитки з батьків хлопчика, адже вони бачили, що все, що трапилося, було чистою випадковістю.

Витрати на реставрацію покриє страхова компанія, а роботи з відновлення полотна проведуть на місці.

На картині, яку пошкодив хлопчик, зображений великий букет квітів, поставлених у вазу. Висота полотна – цілих два метри. «Квіти» стали однією з п’ятдесяти п’яти робіт, представлених на виставці The Face of Leonardo: Images of a Genius («Обличчя Леонардо: зображення генія»), що проходить зараз в столиці Тайваню Тайбеї.

Серед найдорожчих експонатів виставки помітно вирізняється автопортрет Леонардо да Вінчі, який охочі можуть придбати за якихось двісті мільйонів євро.

Що ж стосується пошкодження, якого завдав картині тайванець, то експерти сподіваються, що воно не вплине на вартість картини. Тим більше, що такі випадки стаються не вперше: в 2006 році американський бізнесмен Стів Уїнн випадково продірявив картину Пабло Пікассо «Мрія» (Le Reve), яка, правда, йому й належала. Полотно відреставрували, й американець продав його за сто п’ятдесят п’ять мільйонів доларів.


Інші новини розділу