Вчені з'ясували, чому жінки частіше подають на розлучення, ніж чоловіки Автор: lesya · Опубліковано: 25.08.2015 19:42 · Розділ: Суспільство

Соціологи провели дослідження, в результаті якого з’ясували, що сучасні жінки частіше стають ініціаторами розриву шлюбних взаємин, ніж чоловіки. Ще дослідники спробували пояснити, чому так відбувається.

Відповідні результати базуються на даних опитування, в якому взяло участь більше двох тисяч осіб, що раніше перебували в шлюбі, але потім розлучилися. Опитування проводилося вченими з Американської соціологічної асоціації.

З’ясувалося, що сучасні шлюби частіше розриваються з ініціативи жінок.

Учасники опитування відповідали на питання про сімейний стан за період з 2009-го по 2015 рік. Дружини виступали ініціаторами розриву у шістдесяти дев’яти випадках зі ста (69%), в той час як чоловіки ініціювали розлучення лише в тридцяти одному відсотках випадків.

Та якщо пара жила без офіційної реєстрації взаємин, то в такому випадку обидві сторони з однаковою частотою ставали ініціаторами розриву. Виходить, ніби штамп у паспорті таки має більше значення для чоловіків, аніж для жінок.

В цивільному шлюбі все порівну (фото з www.woman.ru)
В цивільному шлюбі все порівну (фото з www.woman.ru)

Таке явище вчені пояснюють тим, що останнім часом роль жінки в суспільстві стрімко зростає, і стосується це в першу чергу її професійної діяльності. Й інститут шлюбу в даний час відстає від тенденцій рівності статей. Дружини, як і раніше, беруть прізвища чоловіків, а ті, у свою чергу, далі вбачають у них домогосподарок.

Натомість так званий «цивільний шлюб» менше піддається впливові традицій. Він є більш гнучким і добре адаптованим до тенденцій гендерної рівності, яка з кожним днем проявляється все більше.

Ще один цікавий факт з’ясували британські учені, але стосується він не взаємин у сім’ї, а можливості завагітніти. Виявляється, тим жінкам, які хочуть народити потомство, потрібно відмовитися від роботи. Вчені довели, що працюючі жінки в декілька разів знижують свої шанси завагітніти.

В рамках дослідження вчені тривалий час спостерігали за жінками різного соціального статусу, які мали намір завагітніти і яким виповнилося тридцять три роки. Серед багатьох жінок було чимало тих, на кого впливали негативні фактори – куріння, алкоголізм і надмірна вага.

Але виявилося, що ще одним таким негативним фактором є робота, особливо та, яка супроводжується стресами. Стресові умови роботи знижують шанси завагітніти в декілька разів. Разом з тим жінки, які працюють на спокійних посадах, вагітніють швидше і частіше.

Джерело: http://mignews.com/news/lifestyle/240815_142554_41105.html

Інші новини розділу

 • Негативний вплив Facebook на людину

  Негативний вплив Facebook на людину · Anastasia · 18.01.2017 10:48

  Соціальні мережі забирають левову частку нашого часу впродовж дня. Звичайно багато з вас скажуть, що, фейсбучна активність у ХХІ столітті це нормально. Але проблема у тому, що мало хто з користувачів може відрізнити залежність від використання. У певний момент посмішка наших друзів змінилася на чатовий смайлик, а лайки стали прикладом прояву турботи та доброзичливості.


 • Ресторанна премія «Сіль»

  Ресторанна премія «Сіль» · Anastasia · 13.01.2017 15:05

  Наприкінці року, а саме 7 грудня, у столиці вручили щорічну ресторанну премію «Сіль». Нагороди – мідні сковорідки – отримали декілька закладів, які, на думку компетентного журі, є найкращими в нашій країні.


 • Що потрібно знати про поцілунки

  Що потрібно знати про поцілунки · Anastasia · 07.12.2016 17:09

  Журнал Time пише, що 55% чоловіків і 66% жінок припиняли багатообіцяючі стосунки через погані поцілунки. Вони наводять цікаві факти про нещодавні дослідження та анонсують тематичні книжки. Також видання ознайомлює читачів із нюансами, які потрібно знати для того, щоб сформувати культуру поцілунків.


 • Весілля в деталях

  Весілля в деталях · Anastasia · 28.11.2016 22:13

  Весілля – одна з найбільш відповідальних та захоплюючих подій у нашому житті. Зазвичай до неї готуються заздалегідь, але бувають випадки, коли все стається спонтанно, як у кіно. Тоді на допомогу молодятам приходять весільні координатори, друзі та родичі, які все швидко роблять.


 • Як швидко вивчити іноземну мову

  Як швидко вивчити іноземну мову · Anastasia · 28.11.2016 13:54

  Існує безліч порад, методів та шляхів для вивчення іноземної мови. Обирати можна з-поміж сотень варіантів, проте слід враховувати всі особисті якості та фактори, які зумовлюють стиль вашого життя. Пропри це, основу "рецепту" мають обов’язково складати стимул та бажання. На додачу, наведемо декілька корисних порад, які стануть у пригоді.