Google втратила дані користувачів через чотири удари блискавки Автор: lesya · Опубліковано: 25.08.2015 17:10 · Розділ: Природа

Електронні технології сьогодні дійшли високого рівня розвитку, а системи захисту захищають їх від найрізноманітніших поломок. Інакше кажучи, людство з усіх сил намагається захистити комп’ютерні системи від збоїв, адже від їх стабільності та роботи залежить без перебільшення наше життя.

Однак від стихійних лих не застрахований ніхто, і частенько трапляється так, що через примхи природи з ладу виходять навіть найпотужніші та найзахищеніші комп’ютерні системи.

Наприклад, кількома днями раніше в Бельгії пройшла сильна гроза, яка знищила дані частини користувачів хмарного сервісу Google. На один із центрів обробки даних Google, що знаходиться в Бельгії, прийшлося аж чотири удари блискавки, що в результаті спричинило втрату даних частини користувачів сервісу.

Гроза пройшла ще в четвер, тринадцятого серпня. Як повідомляють експерти, вона вплинула на роботу сервісу Google Compute Engine. Поломка, спричинена ударом блискавки, призвела до того, що користувачі сервісу безповоротно втратили доступ до своїх файлів. Правда, частину даних вдалося відновити, але на це у найкращих спеціалістів компанії пішло близько чотирьох днів.

Від удару блискавки не завжди рятують громовідводи (фото з сайту doma-donetsk.com)
Від удару блискавки не завжди рятують громовідводи (фото з сайту doma-donetsk.com)

Представники Google розповіли, що в результаті грози було знищено близько 0,000001 відсотка інформації. І це при тому, що, за словами співробітників інтернет-гіганта, подачу живлення після потрапляння блискавки відновили оперативно. Крім того, дані зберігаються на ресурсах, що мають резервне харчування на батареях. Проте частина даних таки знаходилася в «більш сприйнятливих до відключень електроенергії системах зберігання».

Ще у компанії зазначили, що на даний час не можуть з точністю сказати, кому саме із користувачів належали ці дані.

Експерти кажуть, що від подібного ніхто не застрахований. Так, практично всі електронні прилади чутливі до впливу електромагнітного поля, тому центри обробки даних намагаються розмістити в будівлях, де є системи захисту від гроз. Або ж самостійно облаштувати цю систему. Та вся проблема в тому, що дані та робота пристроїв можуть зазнати пошкодження навіть тоді, коли блискавка вдаряє на відстань, далеку від будівлі. Приміром, якщо блискавка потрапить в кабель на відстані одного кілометра від центру обробки даних, це все одно викличе збій в роботі цілої системи.

І навіть система громовідводів не дає стовідсоткової гарантії того, що блискавка не влучить у будівлю.


Інші новини розділу