БЮТ вважає, що президентські вибори мають бути у 2009 році Автор: Lussilda · Опубліковано: 27.01.2009 13:52 · Розділ: Політика

Андрій Шевченко - депутат від фракції БЮТ, в понеділок зареєстрував у Верховній раді постанову про призначення виборів Президента на 27 грудня 2009 року. Про це повідомляє прес-служба депутата.

За його словами – «діючий Президент прийняв повноваження 23 січня 2005 року. Відповідно, п'ятим роком його повноважень є 2009 рік, а останньою неділею останнього місяця цього року є 27 грудня».

Нагадаємо, вчора заступник Глави секретаріату Президента – уповноважений Президента з питань контролю за діяльністю Служби безпеки України, Ігор Пукшин заявив, що, з огляду на норми чинного закону, наступні президентські перегони мають відбутися не в 2009-му, а в січні 2010 року. Про це сказано в повідомленні прес-служби Президента Віктора Ющенка.

Він відзначив, що відповідно до статті 104 Конституції України, новообраний президент вступає у свої повноваження з моменту присяги народу на врочистім засіданні Верховної ради. Пукшин нагадав, що діючий президент Віктор Ющенко приніс присягу 23 січня 2005 року й став на посаду із цього дня.

«Враховуючи, що Президент Віктор Ющенко став на посаду 23 січня 2005 року, по загальноприйнятому в законодавстві України порядку вирахування строків п'ятого року, його повноваження минають 22 січня 2010 року», - відзначив він. «Відповідно, чергові вибори Президента по Конституції повинні бути призначені на 17 січня 2010 року», - додав Пукшин.

При цьому він підкреслив, що згідно з Конституцією, призначення виборів Президента відноситься до повноважень Верховної ради, і вона призначає ці вибори в строки, передбачені Конституцією.

Володимир Литвин у відповідь на ці заяви повідомив, що в найближчий пленарний тиждень Верховна рада України повинна прийняти постанову із чітким визначенням дати майбутніх президентських виборів.


Інші новини розділу

 • Нові знахідки в розслідуванні катастрофи Boeing-777

  Нові знахідки в розслідуванні катастрофи Boeing-777 · Марина Левицкая · 16.06.2016 17:21

  Світові ЗМІ продовжують писати про хід розслідування катастрофи літака Boeing-777, який був збитий ще два роки тому в липні. Нові знахідки, виявлені на місці трагедії, дозволяють експертам по-новому поглянути на причини цієї масштабної авіакатастрофи.


 • Жителі гватемальського міста побили і спалили свого мера

  Жителі гватемальського міста побили і спалили свого мера · lesya · 13.10.2015 23:42

  У цивілізованих країнах світу недобросовісних політиків кидають до в’язниці або ж просто звільняють з посади, чим частенько вони користають. Інша річ Гватемала – в цій країні навряд чи є багато охочих здобути владу. Цими днями моторошна історія сталася у місті Консепсьон, що знаходиться на заході країни. Місцеві мешканці запідозрили мера населеного пункту у злочині, і вирішили влаштувати самосуд. В результаті побитий і обпалений Базиліо Хуракана помер.


 • Завдяки "тихій дипломатії" королева Єлизавета самотужки врятувала монархію

  Завдяки "тихій дипломатії" королева Єлизавета самотужки врятувала монархію · lesya · 21.09.2015 22:30

  Королева Єлизавета ІІ вже давно викликає повагу і захват у британців. А тепер, коли настала ювілейна дата з початку її правління, і королеву визнали персоною, яка найдовше протрималася на троні, про Єлизавету ІІ заговорили з новою силою. Саме вона, вважають історики, без сторонньої допомоги змогла врятувати у Британії монархію.


 • Політик порівняв норвезьких курців з гонимими євреями

  Політик порівняв норвезьких курців з гонимими євреями · lesya · 07.09.2015 17:40

  Про ті поневіряння, які довелося пережити єврейському народу в роки Другої світової війни, відомо багато, але не все. Їх переслідували, масово розстрілювали, вбивали в газових камерах, мучили в концентраційних таборах. Та виявляється, є люди, яких ще й зараз точнісінько так само переслідують. І не у віддалених країнах Африки чи в мусульманському світі, закони якого нам незрозумілі, а тут, у нас, у розвиненій і вільній Європі, а точніше, у Норвегії. Недавно один норвезький політик заявив, що є категорія населення, яку переслідують так, як свого часу переслідували євреїв.


 • В Барака Обами розгледіли риси психопатії

  В Барака Обами розгледіли риси психопатії · lesya · 06.08.2015 16:00

  Недавно один американський журналіст вирішив порозмислити над тим, чи нема, бува, в американського президента якихось психічних відхилень. Проаналізувавши кілька публічних виступів Барака, а також деякі його звички, колумніст видання The American Thinker дійшов висновку, що в американського лідера присутні ознаки всіх трьох психологічних відхилень, що належать до так званої Темної тріади. У Барака Обами, на думку автора статті, є і нарцисизм, і макіавеллізм і психопатія.