Вчені показали, як би виглядала Земля без людей Автор: lesya · Опубліковано: 24.08.2015 19:35 · Розділ: Екологія

Природа влаштована таким чином, що всі, хто мешкає поряд з нею, підлаштовують свої потреби під її умови. Всі, за винятком людей: лише людина для власного комфорту почала змінювати природу, завдаючи їй непоправної шкоди. І якщо б не діяльність людини, кількість ссавців по всій території нашої планети була б не такою, як зараз.

Так, вчені кажуть, що на сьогоднішній день в більшості місць на планеті існує дефіцит різноманіття ссавців. Дослідники вирішили з’ясувати, як би виглядала наша планета і які істоти її б заселяли, якщо б людина не втручалася в розвиток Землі.

Відповідними підрахунками зайнялися вчені з Данії. Група дослідників з Орхуського університету вирішила продемонструвати, як би виглядала наша планета, якщо б її не заселили люди.

На сайті Американської асоціації сприяння розвитку є стаття, в якій зазначається, що Північна Європа - далеко не єдиний регіон, де діяльність людини скоротила видове розмаїття ссавців. Це явище набуло загальносвітового розмаху, кажуть учені. Вони вирішили порозмислити над тим, хто б заселяв нашу домівку, якби її не заселила людина.

«У світі без людей більша частина Північної Європи, ймовірно, стала б домом не лише для вовків, лосів і ведмедів (ці тварини й зараз мешкають в лісах Півночі), а й для таких тварин, як слони і носороги», - говориться у статті.

Ще вчені кажуть, що в наш час одна лише Африка є практично єдиним місцем на планеті, де можна виявити потужне розмаїття великих ссавців. Вчені пояснюють це не тим, що фауна Чорного континенту незвичайно багата, а тим, що Африка є єдиним континентом, де діяльність людини ще не знищила великих тварин.

Але, як кажуть учені, й Африку чекає те ж, що й нас, і скоро, ймовірно, більшість ссавців зникне й тут. Чому? Та тому, що, згідно з прогнозами учених, уже до кінця століття більшість населення земної кулі мешкатиме в Африці.

За прогнозами спеціалістів ООН, вже до кінця 2050 року населення Землі збільшиться на два з половиною мільярди. А до 2100 року в одній лише Африці мешкатиме п’ять з половиною мільярдів осіб! Зараз Африка стала домом для 1.2 мільярдів людей.

Ще вчені кажуть, що до кінця століття майже п’ять мільярдів населення зосереджуватиметься в Азії, тому вона залишиться найбільш густозаселеним континентом. Всього ж на землі мешкатиме одинадцять мільярдів людей, тож в Африці зосередиться більше половини земних мешканців.


Інші новини розділу