Синій кит підставив зоолога, несподівано з'явившись у кадрі Автор: lesya · Опубліковано: 24.08.2015 17:05 · Розділ: Природа

Героєм популярної телепередачі заманулося цими днями стати одному китові. Зачувши, що про нього говорить ведучий, він, несподівано для репортера та знімальної команди, винирнув із води, чим викликав неабияке дивування та шок всіх присутніх.

Курйозний випадок стався під час репортажу ведучого і зоолога «Бі-бі-сі» Марка Карвардіна. Він якраз розповідав про те, що сині кити – це дуже рідкісні істоти, яких украй рідко можна побачити навіть у тих місцях, де вони живуть. Наприклад, навіть у Тихому океані, де їх живе найбільше, побачити на власні очі синьогго кита - це велике везіння.

Але тварина, ніби вирішивши познущатися над невдахою-телеведучим (чому невдахою, пояснимо потім), винирнула з води якраз тоді, коли він про це говорив.

Слова Марка Карвардіна не були безпідставними. Ще кілька днів тому він разом зі знімальною групою вирушив в експедицію по Каліфорнійській затоці. Завдання цієї експедиції полягало у знятті сюжету для розповіді про синіх китів. Однак за кілька днів експедиції знімальній групі так і не вдалося зустріти жодного синього кита. Ось таке невезіння...

Зоолог вирішив пояснити глядачам, чому випуск вийде в ефір без синього кита та чому цих тварин так важко виявити. Ведучий програми Big Blue Life розповідав про це, стоячи на палубі дослідного корабля.

«Знайти синього кита так складно! З одного боку, це хвилююче, але з іншого - дуже розчаровує, - зізнався Карвардін на камеру. - Ти знаєш, що вони тут, але точно не зможеш їх знайти».

Та щойно ведучий вимовив ці слова, як позад нього з води піднявся фонтан, а потім в кадрі з’явився синій кит, який, очевидно, не захотів розчаровувати ведучого.

Подія неабияк розвеселила та схвилювала ведучого і всю знімальну команду. Втім, далеко не завжди сині кити є приємним сюрпризом.

Так, наприкінці минулого року тушу такого кита викинуло на узбережжя Франції. Вона вже була напіврозкладеною, тому надулася до таких розмірів, що ось-ось могла вибухнути.

Тушу відшукали неподалік міста Сент-Марі-де-ла-Мер. І владі міста одразу додалося проблем, адже трупні гази роздули тушу до гігантських розмірів, і вона кожної хвилини могла вибухнути. Які наслідки такого вибуху, вчені не бралися прогнозувати. Перед цим три туші китів було виявлено на узбережжі Канади. Утилізація цих тварин доставляє чимало проблем.

Ще експерти додають, що найчастіше сині кити гинуть при зіткненні з кораблями.


Інші новини розділу