На залізничних вокзалах у Японії встановлять камери, що автоматично виявлятимуть нетверезих пасажирів Автор: lesya · Опубліковано: 24.08.2015 14:41 · Розділ: Події у світі

Люди напідпитку – істоти непередбачувані, тому часто вони стають причинами нещасних випадків. І ще півбіди, якщо під впливом спиртних напоїв людина робить лихо самому собі; гірше, коли від її нетверезої "діяльності" страждають сторонні.

Щоб знизити рівень нещасних випадків, що частенько стаються на станціях метро та залізничних вокзалах, у Японії на залізничних станціях було вирішено встановлювати спеціальні камери, які автоматично вирізнятимуть з натовпу людей напідпитку. У такий спосіб ініціатори проекту сподіваються скоротити кількість нещасних випадків, викликаних пиятикою.

Поки що спеціальні камери встановлюватиме компанія West Japan Railway. А з’являться вони на залізничних станціях кільцевої лінії, що оперізує місто Осаку.

Камери проводитимуть стеження за пасажирами, як і звичайні камери, з єдиною хіба що різницею: вони виокремлюватимуть з натовпу нетверезих пасажирів, що можуть піддати загрозі своє життя та створити небезпеку для інших.

Таких пасажирів камери виявлятимуть в автоматичному режимі, а аналіз здійснюватиметься за ознаками характерної неадекватної поведінки людини. У випадку, коли нетверезого буде виявлено, камера увімкне спеціальну службу сповіщення, яка повідомить і станційні служби, і провідників та машиніста поїзда, що прибуває, про те, що на станції присутній нетверезий пасажир.

Система з «камерою тверезості» принципово не записуватиме все побачене, тому претензій стосовно порушення прав людини до керівництва залізничних станцій бути не повинно. Однак камери цілодобово передають системі виявлення нетверезих пасажирів потоки відеоданих, на яких зображені пасажири, що стоять на платформі в очікуванні поїзда.

На станціях встановлять спеціальні камери (фото з сайту http://www.dailytechinfo.org/news/7301-na-zh-d-stanciyah-v-yaponii-poyavilis-kamery-sposobnye-avtomaticheski-vyyavlyat-netrezvyh-passazhirov.html)
На станціях встановлять спеціальні камери (фото з сайту http://www.dailytechinfo.org/news/7301-na-zh-d-stanciyah-v-yaponii-poyavilis-kamery-sposobnye-avtomaticheski-vyyavlyat-netrezvyh-passazhirov.html)

За допомогою складних алгоритмів програма аналізує, як людина піднімається на платформу, як вона на ній стоїть і чи не заснула, бува, під час очікування поїзда.

До речі, така практика вже існує в інших країнах. Правда, виявленням нетверезих займаються спеціально навчені люди-оператори. А В Японії вперше цей процес поставили на повністю автоматичний режим.

На сьогоднішній день в Осаці встановлено вже сорок шість таких камер. І вони дали свої позитивні результати.

Так, на одній із залізничних станцій персонал помітив, що якийсь нетверезий чоловік, піднявся з лавки, зробив кілька кроків і впав на рейки. Щоб уникнути подібних випадків, лавки було пересунуто таким чином, щоб людині, яка хоче дістатися до краю платформи, довелося обігнути перешкоду.

Розробники системи вважають, що їхнє творіння допоможе уникнути безлічі нещасних випадків, врятувавши життя не одній людині.

Джерело: http://www.dailytechinfo.org/news/7301-na-zh-d-stanciyah-v-yaponii-poyavilis-kamery-sposobnye-avtoma

Інші новини розділу